View Single Post
Staro 09.10.2018., 03:06   #1
cynic
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3
3,95 GB od 8,00 GB iskoristivo

Lijep pozdrav!
Naime, odlučio sam ovo ljeto uštediti i sam napraviti jednu konfiguraciju koja je nakraju ovakva završila:
Matična: X470 AORUS GAMING
Procesor: AMD Ryzen 7 1700x 3,4 GHz
GPU: PNY 1070Ti 8,00 GB
RAM: 2x 4GB
Windows 10 Home x64

Nakon tjedan-dva igranja na istoj, shvatio sam da mi nekad odjednom drop se dogodi u FPSu, totalno nenadano.. prvo mislio da je do greške u grafičkoj ili kablovima, ali nedugo nakon toga shvatio da se drop rjeđe događa ako mi u backgroundu ništa, čak niti Chrome ne radi.. otišao sam odma na Task manager pogledati u čem je stvar, i kad vidi ono, 3,91 GB od 4,00 GB memorije iskorišteno.. meni to čudno kako kad znam da imam 8 GB.. i ništa, vidio odmah na Properties od My computer => Instalirana memorija: 8,00 GB (3,95 iskoristivo).

Sad, već sam se bavio takvim stvarima na starom kompu, i čak nešto i uspio preko "Memory remap feature" u starom BIOSu, ali mi je caka da mi je ova Gigabyte matična u UEFIu, i mislim da niti nema tu opciju.. također mi nije pomoglo niti checkanje "Maximum memory" box u System Configuration.. ima netko još kakve prijedloge kako bi se iskoristilo svih 8 GB, a bez da moram otvarati kutiju kao takvu (jer nisam baš nešto vješt u tome) ili da ne moram nekome nositi istu? I ako bi netko imao odgovor zašto uopće je došlo do toga? (pod pretpostavkom da pružatelj usluge sastavljanja PCa nije zaje*o)

Hvala mnogo!
cynic je offline   Reply With Quote