View Single Post
Staro 05.03.2024., 08:53   #1023
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,844
Mogu se sloziti s kolegom. Prije sam imao 4G net i mizeriju od brzine (30-70Mbps) pa sam isao u smjeru Asus rutera, Merlin fw i FlexQoS plugin. To me spasilo jer sam dosta love utukao u opremu, a nisam dobio QoS. Huawei B818 je jednostavno jako lose to hendlao. Na kraju sam mogao istovremeno raditi 3 stvari na netu, a da nijedan uredjaj ne buffera.

QoS nije samo raspodjela bandwidtha, nekad treba prioritizirati vrstu prometa na mrezi - npr voip, iptv, torrenti, gaming (neovisno o uredjaju). To je Asus mogao napraviti, a mogao sam definirati da mi je sav promet sa poslovnog pc-a na vrhu prioriteta. Tako da mi nikada ne zasteka teams poziv i sl. iako u pozaditi vrte torrenti i zena gleda iptv.

Kasnije sam imao 250/50 bakar, nisam imao potrebe za QoS.

Sada imam 200/100 optiku, vise i nemam taj Asus ruter u igri, nikakvih problema nema.

Ako te ne hebe ISP-ov ruter, provjeri dal te hebe nesto na mrezi tipa prevelik broj konekcija ako skidas torrente, neki uredjaj podivljao... Treba moci zasititi 500/300 link do te mjere da krepa net u kuci.

Drugi problem je kako si tocno ustanovio "usporenje veze"? Da li ti se uspori uredjaj koji je spojen na wifi ili zicano? Mozda te samo wifi veza zeza na tom uredjaju? Puno je tu pitanja da sam na tvom mjestu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote