View Single Post
Staro 28.11.2018., 12:32   #7
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Vec jaaaaaaaako dugo crossover nije nuzan, jer prakticki svi adapteri imaju autosense i znaju sami da li je spojen straight ili crossover kabel.

Sto se Storage Spacesa tice - to radi.. ALI - sa SS zaboravi na RAID5 jer je neupotrebljiv. Dakle, ili mirror ili nikakva redundancija.

Moj ti je savjet Linux i ZFS na njemu (checksum, kompresija, snapshotovi...). Imas i vec gotovih rjesenja sto mozes koristiti bilo na bare metal HW-u ili virtualizirano pod Windowsima kao FreeNAS, XPenology, itd....
Pa u principu me i nisam siguran da li me zanima raid jer ja backup diskove volim držat isključene iz napajanja i onda kad ih upalim imam softver za manualni backup. (Syncback pro). Volim backup radit manualno i volim da backup diskovi uopće nisu spojeni u napajanje. Tako da bi vjerojatno ovo koristio u JBOD konfiguraciji.

Linux bi mi bio opcija kad bi taj PC bio samo jedan veliki vanjski disk. Al ujedno mi je bila ideja da imam doma stroj na kojem mogu programirat tako da thinkpada češće mogu ostavit na poslu. Dakle treba mi visual studio.
I ujedno mi fali da mogu zagejmat kako treba. Quadro M2000M u thinkpadu je super ali fali snage za 1440p...

Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Jednom kad složiš mapirani disk, to je to - nema više brljanja s lozinkama i ko zna kakvim pravima.
Jasno, evo baš istražujem, imam drugi laptop s kojim to testiram sad pa kad si potvrdim da radi ću gledat neki polovan PC.
thubanx6 je offline   Reply With Quote