Tema: Dobra klima
View Single Post
Staro 26.06.2017., 20:52   #1768
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
tehcereal

Ti bas zelis da to bude jedna klima ?

Ja i dalje stojim iza toga da ti je bolje uzeti za iste pare ono sto sam ti vec i napisao , imaju vise KW , sto na hladjenju , to na grejanju tj za dogrevanje do minimalno 0c a mozda i do -7c .. Grehota je dati tolike pare a ne iskoristiti puni potencijal . Ne znam na sta se grejes ali ovo ti moze uveliko smanjiti racune zimi ..

Ako bas zelis jednu a vecu klimu onda uzmi neku Gree , 24-ka kosta ( 8200kn ) vise od ovoga sto zelis dati , ali ima prilicno bucnu spoljnu od 68db , 18-ka ce mozda biti dovoljna ali je slabija od te dve Toshibe , a i ima buku od 63db , dok te Toshibe sve to odradjuju uz 48db .

snorky_vk

Ma nece biti nikakvih problema , spoljna je obicno uvek na nizoj poziciji od unutrasnje , tako je i bolje . A nece bit problem ni sa odvodom , , samo on mora imati konstantan pad od unutrasnje ka napolje , a da li ga imas to ti znas ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote