Tema: Dobra klima
View Single Post
Staro 26.06.2016., 16:33   #1489
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Multi sustavi su uvijek inverteri, ove single od 2000kn sigurno nisu. Ispadne skuplje ovako jer jeftini proizvodjaci ne rade multi sustave, tako da jedino ima smisla usporedjivati sa single uredjajima iste klase.
Iskreno u potkrovlju imam samsung inverter klimu, 3.6/2.2 hlađenje/grijanje, koštala je 2200-300 kn. Montirao mi ju je prijatelj besplatno. Radi već desetak godina. Nikad servisirana. Samo ju očistim i operem filtere jednom do dvaput godišnje. Za neke je to jeftino smeće, po meni više nego dovoljno dobro.

Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Mi smo uzeli nedavno Gree vanjsku + dvije unutarnje (2.5+3.5kW), ispalo ukupno s montazom daleko jeftinije od mitsubishija i toshiba, zasad jako zadovoljni.
"Daleko jeftinije" u nekim općepriznatim jedinicama mjere ala "Hrvatska kuna" ili "Euro" iznosi koliko? Da li Gree spada u jeftine proizvođače ili skuplje?

Mene zanimaju konkretno prednosti i mane jednog i drugog. Prednost dvije manje je očito cijena, idemo dalje na ostale prednosti/mane. Meni je jasno da je najjeftinija roba u pravilu najlošija, ali isto tako mi je jasno i da najskuplja roba u pravilu nije najbolja, već često samo porez na budale, dizajn etc. Treba naći nešto između. Kažeš da treba uspoređivati uređaje iste klase, pa koje su to klase? Da li radim klase po snazi, po cijeni, ili nečem trećem? Ili je to svaki proizvođač klasa za sebe? Da tražim neku njemačku ? Ako uspoređujem jednu klimu od 5000 kn, i jednu od 8000, ako su nazivno iste snage / energetskog razreda, što bih trebao usporediti da vidim koja je bolja/lošija? A da nije ono na razini "bolja kvaliteta". Ili ako već kažeš "bolja kvaliteta" da se to malo objasni, što je i po čemu bolje, i da li ima smisla. Golf kec je možda kvalitetniji auto, ali nova dacia je bolja.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote