View Single Post
Staro 31.10.2019., 18:05   #9572
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Ne bih se baš složio sa time. Jer je evidentno iz žalbe da je raskid zatražen zbog nemogućnosti ispunjavanja ispravnog pružanja usluge, a tako je bilo 8 puta u dvije godine. To što službena osoba nije rekla da se to zatraži radi tehničkih problema nego je napisao zahtjev za klasični raskid je njihov problem. Jučer su rekli da nema nikavih obaveza, a danas nakucali penale.


Nije stvar korisnika da provjerava točnost izjava njihovih službenika jer je to njihov problem, jer osoba koja od strane kompanije daje izjavu predstavlja prema korisniku kompaniju i onda nema kasnije mijenjanja činjenica, no to ovi u A1 olako prelaze preko takvih stvari, a to se po zakonu zove navođenje kupaca što u stvari realno gledano to i jest. Tako da dokazivanje dali je ovo ovakav ili onakav razlog za raskid se vrlo lako dokaže da je to bilo lažno navođenje korisinika pogotovo što smo bili dvoje i kod prvog telefonskog razgovora, kao i danas u službenim prostorijama kompanije.


I samo da napomenem da je susjed još jednom danas kasnije kontaktiran od A1 i nagovaran na drugu uslugu no on ih je ponovo odbio.


Ovo je sada upućeno korisničkoj, iza slijedi drugostupanjska pa HAKOM ako treba.

Postoje pisani dokazi o osam slučajeva kvarova u 2 godine i kada se sve zbroji to je cca 2 mjeseca plaćenog a ne isporučenog.

To što se oni pozivaju na žalbu na računu u roku 15 dana je jedno, a realna mogućnost toga je drugo, jer na primjer meni je višekratno rečeno da će se to automatski odbiti od računa iako sam se na vrijeme požalio usmeno korisničkoj pa mi nije skrenuta pažnja na rok i da to mora biti pismeno. I svaki puta na upit je zabilježeno i rečeno da će se riješiti. Nakon toga me nije bilo 1 godine kod kuće i zašto bi to trebalo propasti.

Ja konkretno nisam jednu godinu bio kod kuće jer sam bio u inozemstvu, usluga im je uredno plaćana. No period kada su me prije toga ostavili bez kompletne usluge bilo je rečeno da se to automatski odbija ali nisu tako napravili. Uvjeti bi trebali biti jednaki za obje ugovorne strane. O ovakvim stvarima je govorio sudac na TV koji je govorio o kreditima u Švicarcima i onda je spomenuo telekome, ugovore i opće uvjete i rekao da općim uvjetima telekomi često mijenjaju uvjete iz ugovora, tako da tko se želi natjeravati može i vrlo lako ih može dobiti.

No problem je što većina ljudi preskače sve to jer im se na da pisati prigovore pogotovo jer se radi o relativno maloj svoti, a pogotovo ovo kada ne isporuče uslugu 100% pa onda trebaš pisati prigovor i telekomi to znaju. A s druge strane vrlo brzi su i za 1 lipu nekoga tužiti.


No što se tiče priznavanja nekome nečega ili ne ovisi o drugostupanjskoj komisiji i predstavniku potrošača u njoj i koliko se je spreman zalagati za prava potrošača, jer tamo odlučuje komisija o obeštečenju zajedno sa predstavnikom jednog od direktora i 2 dodatna zaposlenika kompanije,i svašta se tamo može otpisati ili ne. Neovisno o onome u općim uvjetima ipak se tamo gleda da korisnik je stranka koja očekuje fer odnos od kompanije do svojih korisnika i opći uvjeti su jedno, a ugled kompanije nešto sasvim drugo. Bio sam preko 5 godina u Bnetu u povjerenstvu kao član potrošača i mogu reći da se jako pazilo na moj stav kao predstavnika potrošača. Kako je danas u A1 neznam, ali B-net u to doba je pazio na odnos do potrošača.
sakomako je offline   Reply With Quote