View Single Post
Staro 24.05.2015., 17:23   #113
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Marko031 Pregled postova
Tako da nema sanse da mi @silver_tip pomogne izvuci vdsl_internet podatke.

A nema ni sanse stavljati tvornicki fw??
Ima za oba slucaja.
VDSL, VoIP te ostali podatci mogu se izvuc i sa okrnjenim adminom.

Tvornicki fw moze gore prije prikapcanja zice. Znaci poslje hard reseta i kreiranja admina.

Citiraj:
Autor crazyy Pregled postova
ag008, da li je stavljanje tvornickog fw-a i importanje configa isprobano?
Da, no da bi sve radilo i da bi im router bio dostupan treba podesiti Wan Interface u TR-069 klijentu !!



Znaci ovdje mora biti niz od korisnickog imena i lozinki a ne iscon_asc kao sto bude kada se router hard resetira.

Do tih podataka se moze doc na 2 nacina. Prvi je iscitati ih kao i sve ostale podatke a drugi je da se pod Wan Interface stavi Any_WAN umjesto Multi_WAN i onda se se TR-069 klijent spojit na Iskon_ASC i pokupit sve sto treba, ( u logu se provjeri ) restartat ce router u beskonacnom loopu ako se tako ostavi, znaci poslje kad TR-069 pokupi podatke stavit na Multi_WAN i dodjelit VDSL_Management i ADSL_MAnegement da se njihova sluzba moze putem klijenta normalno spojit ako imaju takvu potrebu....

Isto tako, vrlo je vazno importati "configuration-backupsettings.conf" na novi fw ali ne bilo koji ! Iskljucivo onaj koji ste pohranili nakon hard reseta routera i nakon kreiranja admina da isti mozete i pospremit. Zbaci poslje kreiranja admina i prije prikljucivanja zice napravit beckup i onda tek moze drugi fw.

Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Po Općim uvjetima (članak 10. stavka 2., članak 11. stavka 9. i stavka 12.) ako koristite unajmljenu Iskonovu opremu (dodijeljeni Zyxel router s pripadajućom mac adresom) ne smijete ga otvarati, izmijenjivati, oštetiti (što uključuje mijenjanje i stavljanje vlastitog fw-a) te morate ostaviti uključen udaljeni pristup/management.
Niti si u pravu niti nisi tocno citirao opca pravila niti to tako tamo pise u tom obliku a posebno ovo sto sam ti boldao.

Stavak 9:

Citiraj:
U tu svrhu, Iskon ima pravo provesti pregled ispravnosti Pretplatničke terminalne opreme udaljenim pristupom i na lokaciji Pretplatnika. Pretplatnik je obvezan omogućiti Iskonu slobodan pristup do prostora za instalaciju terminalne opreme, te dozvoliti slobodan pristup instaliranoj terminalnoj opremi, a u svrhu redovnog održavanja i uklanjanje iste u slučaju prestanka Pretplatničkog odnosa, uz prethodnu obavijest Pretplatniku od strane Iskona.
Dakle udaljeni i svaki drugi pristup imaju, nisam im ga uskratio i ne krsim taj stavak nikako gledajuci sa pravne strane.

Stavak 11:

Citiraj:
Pretplatnik se obvezuje da neće otvarati, oštećivati niti na bilo koji način mijenjati mrežnu terminalnu opremu te da navedenu opremu neće premjestiti s lokacije priključenja za koju je namijenjena. Cjelokupno održavanje i sve izmjene instalirane mrežne terminalne opreme mogu obavljati isključivo osobe ovlaštene od strane Iskona, osim ako nije izričito drugačije navedeno u Specifikaciji Usluge Iskona.
Dakle ni ovdje ja fizicki nisam promjenio router na sto se i tim stavkom misli. Nigdje nije specifirano sto se tice samog software-a sta se smije a sta ne niti je igdje u opcim uvjetima navedeno nesto sto bi se odnosilo sam fw-a uredjaja.

Neka me tuze slobodno ako ikoji pravnik misli da sam prekrsio neki clanak opcih uvjeta no da bi me tuzili moraju raskinuti ugovor tj. jedan korisnik manje koji placa uredno racune s time da bi ja osobno sigurno dao tu tuzbu u sve novine sto se sjetim i prema udruzi zastite potrosaca a takva reklama im sigurno ne treba !!


Ukratko, niti sam ja fizicki promjenio router ili nesto spoijo na njega niti je izmjesten sa lokacije niti imaju zabranu pristupa tako da male su im sanse za bilo kakav prigovor a to sto meni veza ne puca vec mjesec dana i sto je sinhronizacija bolja i stabilnija na tvornickom fw umjesto njihovom i nema oscilacija vecih nekih neka se sami zapitaju kakvo djubre od fw-a stavljaju u router za korisnike...

Evo slikica kako SNR iskljucivo sece izmedju 6-7dB a donja slika pokazuje kao unutar 24h nije doslo ni jednom do resinkanja linije, stoji zacementirano naspram mogucih max data rate koji sece tjekom dana.





Nije se jednom dogodilo da se linija odjednom resinka iz cista mira na njihovom fw-u..... Neka srede svoj fw i ja cu ga osobno prvi stavit i koristiti, nit mi smeta Iskon logo niti ista..., smetaju me oscilacije u usluzi koju posteno placam na vrijeme i u roku.

Medjutim Iskon krsi opce uvjete sto je najveci stos...

Clanak 7, stavak 9:

Citiraj:
Pretplatnik dobiva na korištenje identifikacijske oznake (npr. PIN, korisničko ime, lozinka) koje služe za autorizaciju pristupa Usluzi Iskona, a koje je dužan čuvati od neovlaštenog korištenja.
Ok, za Internet ce vam dati korisnicko ime i loziku ako zatrazite no sta je sa telefonom tj. VoIP-om ?

To su dvije odvojene usluge koje rade jedna neovisno o drugoj, svaka na svojoj WAN konekciji a VoIP podatke nedaju ni pod prisilom oruzja jer normalno... zasto bi koristili njihovu naplatu i obracun poziva kad mozemo imati druga VoIP rjesenja za svoj fixni telefon....

@Marko031

Ovo sto si pitao za gubitak privilegija je isto rjesivo kada se @Ag008 i @dur izjasne na onaj moj post gore sta i kako... jer nisam ja sam po duhu svetom sve otkrio iako u konacnici sad postoje 2 neovisna nacina za iscitavanje svega.

Osim toga, koja opcija te sekira pa te muci okrnjeni admin ? Ako nesto trebas sto se tice WAN konkecija ili bilo sta sto je sad sakriveno podesi to isto dok je vidljivo, kada podesis i prikopcas zicu postavke ce ostat podesene iako ti to vise ne vidis !

Power, Print i USB service sto su se useri najvise tuzili da im fali radi i sa okrnjenim adminom tako da cemu sekiranje ?

edit: da se razumijemo...

1. Ako ce netko fleshat na tvornicki fw i kasije mu ne radi - vas problem, nije moj.
2. Ne dajem nikakve podatke na PM od Iskona, sto bi znacilo admin i sve ostale passworde itd...
3. Ono sto 10000% mogu garantirat da ce radit internet..., bez telefona, IPTV-a jer ja to nemam pa nemogu 100% tvrdit da ce radit iako po mojim saznanjima bi trebalo
ako se unesu pravilno potrebiti podatci.

Ako negdje nekom nesto zapne tu sam da pomognem ali iskljucivo sto mogu dati su vasi podatci za spajanje na internet jer to samo po sebi i imate pravo dobiti od Iskona
a sad ako nekog mrzi da zica ili nece ih pitat iz nekog razloga.... eto, to moze dobit.

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 24.05.2015. u 23:10.
silver_tip je offline   Reply With Quote