View Single Post
Staro 05.10.2008., 15:38   #263
freedado
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 67
Korisnik sam T-com ADSL paketa bez ugovorne obveze. U petom mjesecu sam zatražio MAX-TV promo i po isteku 3 mjeseca isti sam otkazao ali su mi tražili i da vratim žičani modem koji sam dobio sa MAX-TV-om. Kako sam na forumima uglavnom pročitao da su ljudima ostavljali te modeme, a meni su izričito tražili da isti vratim ako ne želim novu ugovornu obvezu, odlučio sam promijeniti operatera.
Pogledao sam malo diskusiju na forumu i naišao od hvale do pokude za ovog operatera (bitna mi je stabilnos internet veze) pa evo uz neke nedoumice i mali presjek za neke buduće pretplatnike da manje pitaju:

Koristio bi najvjerojatnije 2D paket flat internet i telefon za 159 kn (na T-com-u mi je minimalan račun bio za ovo 320 kn).
Imam par pitanja iako sam možda za neke već našao odgovore ali da to potvrdim:
- provjerio usluga dostupna
- ugovor potpisujem na 24 mj (kao novi pretplatnik, a postojeći na 18 mj) i ako otkažem ranije plaćam 98 kn i najam modema do kraja ug. obveze( točno ili ne?)
- uz modem trebam kupiti i router (koji nije adsl i u trgovini informatičke opreme) da bi imao priključak na više računala (ako pređem na drugog operatera koji ima modem i router u jednom onda mi je ovaj router recimo višak!?)
- WLAN router da li je on i modem?
- oni ne koriste postojeću tel. instalaciju nego razvode vlastitu koaksijalnu, što znači bušenje zidova razvod po stanu putem PVC kanala.
- ako imam više od jedne televizije tražim spliter sa isto toliko priključaka (je li tako?) a razvod kablova izvodim sam ili to rade oni i posebno se plaća( točno ili ne?)
- x-tel flat 159 kn mjesečno neograničeno telefoniranje prema svim nac. mrežama (jel to znači da onih besplatnih 55 min otpada a u cjelosti se koristi samo ova opcije ili ne?) i ovdje je u cijenu uključeno onih 20 kn za flat.
-povećanje brzine interneta, ovdje nisam pronašao kolika je cijena za povećanje brzine sa 2 na 3 ili više kbps ako se koristi ovaj 2D paket.

Eto toliko, sorry ako je malo poduže pa ako netko ima volje da odgovori na ove dileme ili nadopuni
freedado je offline   Reply With Quote