View Single Post
Staro 12.11.2022., 13:53   #41
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Da li postoji VCR koji može signal s VHS kazete digitalizirati i u realnom vremenu ispucati na firewire? Zašto? Dosta se gubi na kvaliteti zbog interkonekcije cinch kabelima ako ću raditi analogni capture, a VHS->DVD combo mi ne igra jer mi MPEG2 kompresija onemogućava kvalitetno postprocesiranje.

Panasonic NVD-80 (1987) uz Sanyo, prvi , za vrijeme, "digitalni" pokusaj te ideje, jasno (memorija, cijena, dostupnost...) ostalo je tek na arsenalu efekata i pokojej nezavrsenoj ideji. Eh,da NEC S-VHS je imao slicnu ideju, ali isto ostalo na hrpi digitalnih efekata.

D-VHS uredaji JVC/Philps te pokoji blizanac imaju fireware, postoje caki NTSC HDMI modeli. znam da imas XP softver, koji moze kao transport kontrolirati remote kompletan uredjaj, soft je bas napisan za kontrolu D-VHS opcija. Ali preskupi, veliki i poznati problem s transportom VHS kazeta. Podsjeca me na istu stvar koju su radili DCC kazetofoni s analognim kazetama. Ukratko, vrlo neisplativo. Pa onda neki mogu FW samo uz D-VHS koristiti, pa neki (EU) nemaju komunikacija u dva dijela. Samo ti koji su i mogli, za analogni dio, mislim da je isporuka na kraju isto bila MPEG2, ali mozda sam u krivu za zadnje NTSC modele.

Pricam iz sjecanja, imam jako malo iskustva s D-VHS uzivo. Vidio sam od kolege koji je radio u Iskri (SLO) Philips model doma, desetak minuta dok smo pricali.

D-VHS je doista ispred vremena dosao, u globalno jako drugacijoj igri od 80-tih i 90-tih. Nedovrsen, ali opet, zadivljujuce da su imali entuzijama ulaziti uopce u projekt pored optike koja je tada vec zagospodarila scenom.

Za 250 linija nije vrijedno danas gnjavaze. Moras ici ili necim vanjskim, ili dokazanim kartica/usb cap/ nacinima s dobrim dekovima.

Ali kao sto rekoh za antenu, prvi izmjeris situaciju, odlucis sto zelis gledati, pa vidis jel ti treba pojacalo. Tako ni TBC koji je super i ne bih zelio biti bez njega, nije uvijek potreban, posebno ako su epizodne potrebe.


.
Visage je offline   Reply With Quote