View Single Post
Staro 26.01.2018., 16:03   #9
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Fractal Define S glavom i bradom




Moduvent pokrovi za gornji dio kucista su po meni pun pogodak. Nisu magnetni kao u drugim serijama, vec imaju plasticne zakacke. Izolacija je odlicna, kvaliteta izrade isto tako.



Kace se u rupe koje za svaku sekciju gledaju prema prednjoj masci kucista, te zatvaraju pritiskom prema dolje na suprotnoj strani pokrova.





Prednja maska se skida istom lakocom kao i Moduvent pokrovi, bez pretjerane uporabe sile.



No prednja maska nema izolaciju kao ostatak kucista, pa je za to koristen SilverStone izolator.







Eh sad.... Najtezi dio - raspored komponenti vodenog.

Radijator je sam po sebi debeo, a ventilatori u push-pull konfiguraciji dodaju podosta na tu vrijednost, pa tako u 'sendvicu' taj kombo zauzima skoro pa 80% prednjeg dijela kucista.



Na prvi pogled imamo dosta mjesta za instalaciju rezervoara i pumpe



No kad u kuciste ubacimo hardware, dobijamo jako skuceni prostor za bilo sta...



Cak bi i isao s ovim rasporedom da nije bilo manjeg problema....



Nosac pumpe se ne moze montirati za kuciste sa suprotne strane :hi.md.wal: To bi se dalo izvesti sa uporabom duljeg sarafa i distancera, no kupovina takvih stvari u ovoj zemlji je 1). ekstremni sport ( ako uopce uspijes naci sta trebas ), 2.) skup sport ( alati, dijelovi i sl. stvari su uuuultra skupe ), pa sam prisiljen koristiti ono sta imam, odn. ono sto je stiglo s komponentama.

Potencijalna ideja da se push dio ventova stavi s vanjske strane kucista daje nam dosta prostora za montazu rezervoara.



No time razmak izmedju prednje maske i ventova spada na svega par mm, a poznata je stvar kada nesto imamo ispred ventilatora, da isti krenu jace 'huktati' zbog restrikcije, koja je direktan uzrok turbulenciji ( tupom zvuku 'huuuuuuu' )

Znaci - rezervoar ide na drugu lokaciju...

A to je - plafon kucista ( koji je takodjer predvidjen za montazu radijatora )


Zadnje izmijenjeno od: Perestrojka. 26.01.2018. u 17:43.
Perestrojka je offline   Reply With Quote