View Single Post
Staro 17.07.2014., 11:39   #146
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor virus1 Pregled postova
Vidiš da su rekli da samo "neke" kartice imaju tako sređen čip, njihova Asusica je prošla bezbolno, a i taj shim, uzmeš dimenzije sa EKWB stranice tog govneta i kod susjeda tokara ili sl, to je običan komadić bakra možda vrijedi 5KN , inače uvijek se nešto mora sam skombinirati jel? xD
Poanta je da neke 79x0 (uključujući moje) i 280(X) imaju upuštenu jezgru te da nisu kompatibilne sa Morpheusom bez shima. Ako ti ne treba shim, super. Ako treba, da li ćeš ga naručiti od EK-a za 3 EUR, napraviti kod tokara za 5 kuna ili sam izraditi, tako svejedno. Shim je kompliciranje koje osobno izbjegavam, a ako je tebi gušt, go for it.

Citiraj:
Autor virus1 Pregled postova
Isto tako, napraviš prije kupnje test, ako time ne gubiš bilo kakvo jamstvo, skineš hladnjak sa svoje kartice i provijeriš fizički, čak nemoj ni gledati po tvorničkom hladnjaku samo gledaj sa nekim kratkim ravnalom ili sl., kad ga prisloniš na "okvir" čipa dali je u ravnini sa time ili spuštena jezgra, simple as that. LP
Dakle, uzeti ravnalo i škicati da li ima pola mm razmaka između jezgre i okolnog metala je jednostavnije pogledati da li hladnjak ima "grbu" na mjestu gdje dodiruje GPU? Mislim, i to je način, ali da je jednostavniji, nisam baš siguran.

Citiraj:
Autor virus1 Pregled postova
Inače kad su bili Bartoni CPU i Mobilci aktualni, postojao je copper shim, i kada je došao u HR rasprodao se u roku odmah, pogotovo nabaviti tu kod mene u RI je bilo nemoguće, a svega par kuna, nije mi se dalo čekati, uzeo komad bakra, dimenzije, šablonu i deri, mogu reći da je ispao "oriđiđi" šteta šta nemam to više da uslikam, a bilo je sigurno teže napraviti nego običan podložak. LP
A gle, ni sam ne znam koliko puta sam mijenjao cooler na svom T-bredu i mobilcu, nisam nikada okrhnuo jezgru jer nisam balvan pa da mi je trebao taj TTov shim.

To što si sam napravio taj shim je pohvalno, ali nemaju svi potreban materijal, alat i znanje, tako da je ponekad jednostavnije kupiti gotov proizvod. I znam da nije gušt kao kada nešto sam napraviš, ali to je već druga tema.
Garro je offline   Reply With Quote