View Single Post
Staro 16.07.2014., 22:56   #144
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Mislim da ne, 79x0 i vjerojatno 280(x) imaju jezgre ispod razine okolnog metalnog okvira, tako da treba staviti nekakav shim da popuni prostor (mislim da EK prodaje za par eura).

Po meni, previše komplikacija.
Vidiš da su rekli da samo "neke" kartice imaju tako sređen čip, njihova Asusica je prošla bezbolno, a i taj shim, uzmeš dimenzije sa EKWB stranice tog govneta i kod susjeda tokara ili sl, to je običan komadić bakra možda vrijedi 5KN , inače uvijek se nešto mora sam skombinirati jel? xD

Isto tako, napraviš prije kupnje test, ako time ne gubiš bilo kakvo jamstvo, skineš hladnjak sa svoje kartice i provijeriš fizički, čak nemoj ni gledati po tvorničkom hladnjaku samo gledaj sa nekim kratkim ravnalom ili sl., kad ga prisloniš na "okvir" čipa dali je u ravnini sa time ili spuštena jezgra, simple as that. LP

Inače kad su bili Bartoni CPU i Mobilci aktualni, postojao je copper shim, i kada je došao u HR rasprodao se u roku odmah, pogotovo nabaviti tu kod mene u RI je bilo nemoguće, a svega par kuna, nije mi se dalo čekati, uzeo komad bakra, dimenzije, šablonu i deri, mogu reći da je ispao "oriđiđi" šteta šta nemam to više da uslikam, a bilo je sigurno teže napraviti nego običan podložak. LP

Zadnje izmijenjeno od: virus1. 16.07.2014. u 23:12.
virus1 je offline   Reply With Quote