View Single Post
Staro 29.06.2011., 11:21   #118
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Siris dezinformacije. Vise novih igri korsti 4 jezge, nego sto ih ne koristi. Linkas test iz 2008. godine a sad je druga polovica 2011 i stvari su se poprilicno promijenile.
2600k je isplativ ako se bavis sa jos necim osim igranja kao npr. encodiranjem, rendanjem i sl. U protivnom je 2500k trenutno "best buy" CPU za gaming u ovom ili slicnom cjenovnom razredu. Mozda ce to promijenit nadolazeci AMDovi ali do tad je 2500k nedodirljiv.

Uvijek je bolje uzet jednu jacu grafu nego dve slabije pa makar te dve bile dosta brze. Danasanje mid/high end grafe su i vise nego dovoljno brze za visoke rezolucije i nema potrebe za dvije osim za 3 monitora ali i tad se moraju uzet grafe sa vise od 1gb memorije. U svakom sl. manje je problema, zagrijavanja, potrosnje, driverskih gluposti i sl. gluposti sa solo grafom.
Ne sirim ja dezinformacije, nego ti slabo citas.. Nigdi ja nisam napisa da nove igre ne koriste sve 4 jezgre (koliko imaju i 2500k i 2600k) nego da ih je malo zasada,
isto tako da je u tom podrucju i7 2600K neisplativ jer one dodatne 4 "jezgre" nijedna danasnja igra sigurno nece iskoristiti.. To sto sam linka test iz 2008-e je bilo
namjenjeno da covik skuzi kolika je razlika izmedju 2 i vise-jezgrenih cpu-eva u igrama koje ne znaju iskoristiti extra jezgre, jer situacija ni dan-danas nimalo ne odstupa od tadasnje sto se tice neoptimiziranih igara...
Vezano uz grafu se slazem, takodjer mislim da je bolje uzeti jednu jacu grafu nego slagati multi-gpu, no kad govorimo o performance/buck omjeru - definitivno je na strani multi-gpu-a..
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote