View Single Post
Staro 12.04.2018., 00:16   #8275
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Kad ide potpuna zamjena ili se zamjeni "bitan dio" uređaja - garancije teče iz početka, dakle ima ful 10 god. garancije
Za ovo sa računima također nebi trebao biti problem, jer nije kupio sa R1 računom bez poreza, tako da mislim da ih boli briga dokle god pošalje napajanje i račun
Nažalost to ne piše u Corsairovom uvjetima. Ne treba miješati hrvatske zakone kojih se QuidZz odrekao slanjem napajanja direktno Corsairu.
Tebi se čini da ne bi trebao biti problem s računima, ali njihovi uvjeti definiraju da garancija vrijedi samo za originalnog kupca...
Citiraj:
Except where prohibited by applicable local law, this warranty is limited to the original purchaser and is non-transferable.
...i po defaultu se na to pozivaju:
Citiraj:
The automatic question Corsair gives on warranty cases when the account name and receipt name is different, is that the warranty is non-transferable.
http://forum.corsair.com/v3/showthread.php?t=163562


Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Kakve ti gluposti pričaš...
Garancija je od početka, pošto je novo napajanje... Šta da je upravo 10 godina prošlo i dobiješ novo? Nemaš garu?
Tko je kupio, kako i zašto, nema veze za RMA, RMA je RMA, serijski broj i račun (ili bilo kakav dokaz) i garancija je ostvariva.
Kakve veze ima tko i kako ti ostvaruje garu, imaš garu 10 godina, nebitno gdje.
Da je prošlo 10 godina i dobiješ novo, onda dobiješ 30 dana garancije i ćao bok, tako ti je to u trulom kapitalizmu:
Citiraj:
Any repaired or replacement hardware will be warranted for the remainder of the original warranty period or thirty (30) days, whichever is greater, or for the period of time required by local statute.
Ostalo sam već odgovorio, jednostavno je stvar u tome da Corsair diktira uvjete garancije i to je to.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote