View Single Post
Staro 01.01.2023., 20:49   #5322
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,969
Kako sam nedavno nabavio P40 Pro, evo da podijelim neka iskustva nakon par dana bauljanja, možda bude od koristi:

Google servise ne koristim previše, problem mi je radilo nekoliko aplikacija koje sam kupio (a koje zahtijevaju GMS za full verziju) te par igara koje za snimanje profila/login koriste GMS ili FB (kojeg ne koristim). Viber me izgnjavio stoga što koristi google drive za backup. Slična situacija je za sa whatsapp, međutim to mi je skroz sekundarna aplikacija i time nebitna.

Gspace radi uredno za one aplikacije koje trebaju GMS login. Viber će uredno napraviti restore s Google drive, međutim u Gspace ne dolaze notifikacije tako da je viber neupotrebljiv ako se koristi na takav način.

Ukoliko se viber instalira iz AppGalery onda će za backup ponuditi Huawei Cloud kao opciju, s time da se treba logirati u njihov servis da bi to radilo. Ovo naravno vrijedi samo za nove backupe, ono što je bilo na gdrive ostaje na gdrive. Ukoliko viber instaliram kao Apk ili preko ApkPure onda ne nudi nikakvu opciju za backup (Settings/Account/Backup uopće niti ne postoji u meniju).

I dalje mi je nevjerojatno da viber ne nudi neku razumnu opciju za eksport poruka. Polu riješenje za spremanje povijesti je aktivirati viber na računalu nakon čega povijest bude sinkronizirana. Opet, nevjerojatno da ista opcija ne postoji u drugom smijeru. Cjelovito riješenje je ne spremati ništa relevantno u viber chat history.

Dodatan kuriozitet je način na koji GSM upravlja s tim app data na način da ih sakrije i korisniku samo daje opciju da iste obriše ali im se ne može pristupiti direktno. Odnosno može preko GSM apija ali to mi je skroz nepotrebna gnjavaža. Inicijalno sam naivno pomisli da bih mogao prebaciti te podatke s gdrive na hdrive ali how yes no.
mkey je offline   Reply With Quote