View Single Post
Staro 07.04.2021., 10:51   #5544
Sideswipe
Registered User
Moj komp
 
Sideswipe's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Pz
Postovi: 41
Citiraj:
Autor Kux Pregled postova
Da li netko od vas plaća porez na rudarenje ako ste toliko aktivni u tome? Podijelite iskustva ako to ne radite a da vas ne sekira ako vas budu pozvali i pitali odakle lova. Revoult prati porezna. I sta onda?

Problem je sto su zakoni ne doreceni. Porez na dohodak je 12% plus od opcine. Normalno tu se gleda neka veca lova. Porez bi trebao prijavljivati ako kripto valutu isplacujes na racun u banci. Nisi duzan nista ako recimo kupujes ETH, rudaris ETH preko dvije godine i onda isplatis.

Isto tako mining moze ic pod samostalnu djelatnost. Stos je sto pise ako duzi period to radis. Nigdje nije definirano sto je to duzi period. Recimo ako koristis Crypto visu i ne dizes kes, vec placas njome, sta bi onda kome bio duzan. Platio si kriptovalutom. Kao sto rekoh ne doreceno.

Velika vjerovatnost je da kad bi recimo mjesecno i skinuo(netko) ok 5 soma na banku i otisao u poreznu da to prijavi, oko 100€ poreza da bi ga tamo sterali na racku, ili rekli ako vas nismo obavijestili da trebate ista platiti niste trebali ni dolazit. Ipak je ovo Hrvatistan, tako da dok me nitko nist ne pita ili posalje, prst u uvo.

Kako sad stvari stoje mislim da porezna meni duguje lovu jer imam samo mirovinu i to invalidsku al mi se neda ici tamo provjeravati i moljakat..
Sideswipe je offline   Reply With Quote