View Single Post
Staro 12.10.2012., 14:13   #31
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Momir Pregled postova
Ma nista strasno pametno
Stari mi je automehanicar, pa valjda zna i nekog lakirera.
Mjesaonicu boja imam nekih 500m od kuce, tako da bi to mogao sve, izgleda, brzo realizirati, jedino da nadjem taj aluminij
To bi ti bilo odlično...da ti neki autopitur to naspreja s erbrašom!
Doduše , to traži malo više zafrkancije ...npr. trebalo mrvicu razrijediti ( nekih 10%) mix za pištolj te treba minimalno duplo ruku nego s valjkom , ali kad to ne radiš sam onda te to nebi trebalo mučiti.
Prepustiš nekom tko zna što radi i finalni rezultat ispadne bolje nego s valjkom.
Naravno , ne mislim da sad čovjeka vučeš za rukav da ti dolazi doma več ...uzmeš tablu medijapana (dužu/širu od potrebnog za širinu trake) i odneseš mu u radnju i platiš pivo , čavape , burek , kavu ili što ja znam.

Ako ti stari ne zna nikog / nije s nikim dobar, onda valjaj
Samo nemoj s onim najeftinijim spužvastim valjkom
Samo ne zaboravi staviti nekakvu lampu sastrane da ti bude lakše primjetiti/ ukloniti crte.
Ja sam bojao nekih 90ak inča i nešto je ostalo pa ...'Litra' bi ti čipo mogla pokriti 110" / tri ruke.
Inače , mislio sam sprejati ali imam onaj jeftini kompaktni kompresor bez boce koji uz to nema mogučnost podešavanja pritiska što je potrebno za ovako nešto pa sam valjao.


Citiraj:
Autor Momir Pregled postova
Evo bio u obliznjoj mjesaonici boja.
Kad sam pokazao sta treba usljedili su bljedi pogledi, kao sto je bilo i receno da hoce...
Uglavnom, prvo smo odgonetnuli da to treba na bazi vode, jer ima i na bazi neznam ni ja cega.
Onda mi ponudili od nekog proizvodjaca "lechler hydrofan", na bazi vode, ali skroz govore srebrni, a ne aluminij? Cijena litre toga je oko 480kn, ali moze se uzet i kolko hoces...
Cijena ove obicne boje je oko 35kn za 2 litre, a mjesanje nisam pitao
E sad, dali je to to il ne nemam pojma, ali pitat cu jos jednog autolakirera.
Ako nista drugo uzet cu to pa probati, nije skupo, a sigurno nece bit loseije od mog "3D" papira.

Crni rub je narucen, ali od 4,5", sad imam isprintani crni rub od 10cm, pa mi taj vise odgovara

EDIT: Izgleda da se moze koristiti i srebro, ali kazu da nije to to, da je ovo s bazom aluminija daleko bolje.
Znaci u potragu dalje


Dobro pa što si to našao? 35kn za 2 litre? za miješanje nisi pitao?

Spomenuta boja se dobije na mješalici i nije nešto što možeš uzeti s police jer tko bi držao sve moguče nijanse.
A kako imaš točno određenu nijansu koja ti je potrebna / mislim na brojčanu oznaku po nekakvom standardu , tu nebi trebalo biti nikakvog " nemam pojma dali je to to."

Kao što rekoh , to ti ima Dulux u svojoj ponudi / može ti se za par minuta zamutiti u ' Brico store' a pretpostavljam i u sličnim večim centrima. Litra bi te trebala doči cca 120kn. Moguče je je pojeftinilo ali da je baš toliko pojeftinlo - duplo više za 3 puta manje?


Drugo, aluminij ti je potreban radi reflektivnosti i svojeg svojstva da ne uzrokuje mijenjanje samih boja.
Treba ti fini "auto aluminij za pištolj". U biti, to su samo čestice finog alumnija na vodenoj bazi.

Srebrena metalik riješenja su nešto drugo i sam bog zna što bi s time dobio. Crnu udovicu definitivno nebi.

Ako to ne nađeš lokalno , uvjek imaš ibej. Mislim da je '1oz' nekih 29ml pa bi ti trebale 2 takve boce (ako makneš pola deca baze)


btw, kad več ideš na DIY riješenje , to treba napraviti po receptu s spomenutim sastojcima.
Jedino tako dobiješ provjereni rezultat koji je opsežno testiran i nahvaljen.


Citiraj:
Autor syss Pregled postova
@imagine... zboravih ti odgovoriti.

ma imam već jedno vrijeme jednog benq-a, ništa spešl, ali nikako da se upogonim da ga em stavim na zid, em da zemem platno.

S spomenutim platnom od 160 cm širine bi izvukao samo 72" u 16:9 formatu ili 79" u 4:3 formatu što je meni osobno nekako besmisleno.
Želim reči to da ...projektor nije jednostavna stvar kao LCD ili plazma te s sobom nosi poprilične minuse. Moraš razvlačit kabele , sve zamračit , grije ko kalolifer, moraš trpiti zvuk hlađenja , moraš sljedit neka pravila za smještaj , i molit boga da ne nestane struje ako nemaš UPS ....ali to se trpi zbog dijagonale. U kontekstu toga, za 70ak inča meni ta zahebancija nema smisla.



Citiraj:
Autor syss Pregled postova
el. bi bilo super jerbo mi nije baš pristupačno spuštati i doći do ručice da povučem platno dolje.

Problem je visoki strop ili nekakvi stolič u dnevnom boravku?
EL. platno košta puno više u odnosu na manualno ...a ako želiš nekakvo normalno el. pčlatno - to košta još više.
Razmisli o manualnom.
Trebao bi za ručku samo zavezat malo konopa uduplo. Jedno platno koje sam imao je s tim upravo i došlo.

Inzistiranje na el. funkcionalnosti ili večoj dijagonali za sitne novce - to ti nikako nebi savjetovao.

Ne znam za električno ali, što se tiče manualnog imao sam jedno takvo pa...






Svako spuštanje/dizanje bi mi diglo živce zbog idiotskog mehanizma.
Nemožeš ga zapet gdje hočeš ni otkačit tako lako. Potreban je određeni pokret ruke u točnom trajanju.

Jesi ikad vidio kad nervozna osoba hoče stavit pojas u autu?
Potegne - zapne. Potegne - zapne
U autu te nije briga kad ti prijatelj izgubi živce jer je to napravljeno kako spada, pa pojas može trzat do sutra prije nego se smiri.
Platno ti ne daje takvu razinu "povjerenja" i nemaš osječaj da je to sastavljeno po propisu. Kad izgubiš živce najradije bi ga trznuo ali te strah da se nebi sve raspalo.

Drugo , niža klasa je izvedena tako da ide na kuku ili na vijke ako se radi o nečem boljem.

Kuka je daleko lakša za montažu ali IMO takvo riješenje pripada nekakvom skladištu a ne dnevnom boravku!
Na kuku se kači pršut , suvo meso ili kapulica ...a ne usrano platno nasred dnevnog. Da ti žena to vidi mislim da bi nayebao.

Vijci su bolje riješenje jer se platno bar ne ljulja kad napraviš malo promaje a potezanje daje malo više povjerenja. Ključna riječ je "malo"

Oba riješenja su komplicirana jer kuku ili vide ne možeš zavidati bilo gdje u strop.
Ja sam u kuči/zgradi iz 50ih i u stropu imam gredice na svako 30 cm. Između je čista slama koja drži inkarat.
Kako imam platno s tim načinom montaže , to dosta ograničava smještaj samog platna.
Zbog toga sam prvo morao smontirati veču drvenu gredu u strop te je pričvrstiti s 5 dugih vijaka u gredice. Da mogu pričvrstiti platno gdje god želim.


Ona montaža putem onih malih L profila je najbolja.
Na određenoj ravnini platna zakačiš te profile na strop gdje želiš a onda na to jednostavno zakačiš platno te ga namjestiš ljevo desno.
Znaš kako je "švicarac" postavio one nosače za gram. policu ? O tome govorim

Tako Grandview riješava montažu. Uz to , kučište njihovih proizvoda izgleda ko umjetničko djelo u usporedbi s sveprisutnim četvrtastim kazetama ...a da ne govorim o onom sranju s moje slike. Uz to , Grandview možeš zaustaviti gdje god želiš za razliku od sveprisutne popularne Projecte koja se može zakačiti samo svako 20ak cm. A s tim platnom te nebi trebali mučiti nikakvi valovi. Ja nikako nisam bio zadovoljan s projectom baš zbog to dvoje...pogotovo zbog horizontalnih valova na svako 20ak cm. ...a ne može se reči da je bila baš jeftina.


Uglavnom, grandview mi izgleda kao nešto najbolje što možeš uzeti kod nas a još je relativno jeftino. 92" inča možeš dobiti za nekih 1400kn.
Zastupnik ti je AV max pa ih zvrcni.


btw, da nebi sad ispalo da hvalim svog konja želim istaknbuti da nemam njihovo platno. Več vidim da me pitaš zašto ako mislim da je to najbolje. Mučila me cijena za veču dijagonalu a kad sam odlučio da zbog toga nema smisla kukati , dočekala me HR realnost.

Iako su cjenici raznih trgovina doslovno pretrpani s svim mogučim modelima ...sve to je doslovno za ukras /ako tražiš 16:9 format.
Navodno u HR ih se godišnje proda samo par komada ako imaju sreče. Zbog toga taj format uopče ne drže na lageru. Dimenzije nisu uopče važne.
Naravno, može se naručiti. Čovjek mi ponudio da platim ponudu pa če oni to ubaciti u naruđbu kad je budu radili za 6 mjeseci. 6 mjeseci!!

Projecta se trebala čekati dosta manje ali se ipak trebala čekati. Pa mi je taj čovjek najozbiljnije savjetovao da iskrcam 5 tisuča kuna za največi 4:3 i crnim sprejom napravim 16:9.

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
moram još vidjeti koliku će sliku davati na tu relativno malu udaljenost (oko 3m ovako od oka).
3 metra udaljenosti je večini projektora i više nego dovoljno za sasvim pristojnu dijagonalu ( bar 90").
Imaš ovdje onaj kalkulator pa se igraj.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 12.10.2012. u 14:42. Razlog: speling
Imagine je offline   Reply With Quote