Tema: Slusalice
View Single Post
Staro 15.11.2009., 21:50   #49
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Evo mene opet!

Pošto se niste baš isprsili sa savjetima na moje pitanje osim pyzdek-a, iako ja smatram da tu ima dovoljno vas koji imaju potrebno iskustvo da odgovore, ja sam na temelju raznih review-ova po netu odlučio kupiti za početak i za slušanje muzike na mp3 playeru ove sluške!
Nisam ih dakako mogao naći nigdje kod naših uvaženih mega trgovaca tehničkom i audio-video opremom jer se Vemil raspada pa nema ništa u ponudi, a ostali vele plati pa ćemo naručiti!
Tako da sam ih na kraju kupio u Konikomu, koji ih usput nemaju u svom web shopu, i tamo sam ih platio 239kn, što je najjeftinije što sam ja našao u HR!
Dakle za Konikom!

E sada ajmo na analizu sluški!
Netko će reći, uh previše je to para za slušanje preko mp3-playera, e pa to sam si i ja govorio, ali sam se odlučio riskirati, odnosno, rekao sam Sam sebi, kupit ću ih pa kud puklo, za te pare neću propast, a ako nevaljaju definitivno znam da ih nikada više neću kupiti(mislim na Sennheiser)!

Slika ima dovoljno posvuda, tako da ih neću stavljati, jedino ću vam reći ono što nepiše, a to je kvaliteta izrade i neki detalji koji se nemogu vidjeti!

Dakle izrada je, e sada tu nisam baš od ikustva, ali da probam.

Plastika: svi djelovi su plastični (iako sam ja po slikama mislio da je onaj dio iza vrata od gume), plastika je standardna, mislim kako da vam ocjenim plastiku! Uglavnom, sve je plastično, i kromirani djelovi su od plastike, ali dobro napravljeni, nema guljenja kroma!

Iznimno su lagane, ne vrše gotovo nikakav pritisak na uške, ali ipak su čvrsto na mjestu zbog samog oblika, dakle iza vrata!

Spužva na slušalicama je poprilično tanka, ali nesmeta jer su slušalice lagane pa ves ništa ne stišće!

Kabel je po mom ukusu pretanak, čak je tanji od kabla slušalica koje sam dobio sa svojim HTC-om, ali kabel je dovoljno dugačak oko 1.4m, iako u nekim review-ovima piše da je samo 1m, i da jack je kutni i nije pozlačen
(još jedno razočaranje)!

Meni je ovaj dizajn dobar po mnogočemu, ali to je stvar ukusa, jedinu zamjerku na dizajn imam na činjenicu da niste baš sasvim slobodni u kretanju glave kao sa onima koje idu u uho! Hoću reći da je sve dobro dok netrebate pogledati prema gore, e tu ovakav dizajn nije dobar, jer se onda onaj dio iza vrata zabija u vrat i slušalice se pomiču!
Ali je zato udobnost i zvuk naspram onih koje idu u uho neusporediv!

E sada kad sam se već dotakao ZVUKA, idemo i to prokomentirati.
Ja nisam neki audiofil, ali probat ću vam objasniti moje iskustvo.

Zvuk: po tvroničkim podacima raspon je od 18 - 21000 Hz, ja sam taj dio isprobao uz pomoć ovog Videa , probajte ga i vi, meni je okej budući da nemam drugog načina da to provjerim, i moji rezultati su slijedeći, čujem od nekih 5-6hz pa sve do spomenutih 21000hz, ali tek sa ovim slušalicama sam čuo neke stvari na tom videu koje do sada nisam sa svojim sluškama, konkretno, čuo sam zvuk do kraja i na samom kraju se čuje jasan prekid zvuka a ne samo fadeout(kad poslušate znat ćete o ćemu vam pričam).
Nadalje, mnogi govore kako Sennheiser-ovim slušalicama nedostaje bassa, e pa ja mogu reći da to nije istina, jer ako je suditi po Bass-u kojeg ove slušalice reproduciraju, onda samo mogu nagađati kakav daju neke bolje (čitaj skuplje), ja sam jako zahtjevan što se bassa tiče i jako sam zadovoljan sa ovim bassom!
Srednji i viskoi tonovi. Srednji odlični, vokali se čuju kristalno čisto, gitare također, čak se jasno čuju i rifovi, dok su visoki tonovi meni nova ljubav u muzici, jer kako ove slušalice reproduciraju visoke tonove, ja takve još nisam čuo!

Dakle, nemojte me uzimati zdravo za gotovo, jer ja nemam neki High End stereo sustav, razna pojačala, itd... i moje audio iskustvo je jako ograničeno, ali isprobao sam nekoliko desetaka slušalica IN-EAR i nekoliko Audiofislikh i dvoje ili troje slušalica sa 5.1 zvukom, tako da nemogu baš reći da sam iskusan, ali mogu vam reći da su mi ove slušalice pun pogodak, pogotovo ako ih mislite koristiti za slušanje sa mp3-playerom, onda defintivno nećete ostati razočarani, dapače mislim da ćete biti vrlo ugodno iznenađeni ( znam da ja jesam ).

Ja sam ove slušalice kupio isključivo za slušanje preko mog HTC-a i mogu vam reći da je ovo 239 najbolje utrošenih kuna ikad, što se slušalica tiće!
Definitivno ću si gledati sada da si kupim Sennheiser HD-555, jer te slušalice su nahvaljene od svih, i korisnika i stručnjaka, dok ove nisu imale ni približno takvu podršku!

Iako bih ja htio HD-600 ili čak HD-650 sada, ali to će ipak malo pričekati, a i mislim da se neisplati s obzirom na to da nemam apsolutno nikakvo pojačalo bez kojeg su ove slušalice samo standardne! Pa dok ne uletim u te vode mislim da će HD-555 sa ovim malim pojačalom biti i više nego odlične!

Ja sam se dvoumio između 5.1 i stereo slušalica, jer najviše ih koristim za igranje, ali nakon ovih koje sam danas kupio, mislim da iako neću možda dobiti onu dubinu zvuka u prostoru kao s nekim 5.1 slušalicama neću ni puno izgubiti, ali ću definitivno jako puno dobiti u kvaliteti i čistoći zvuka!

Eto toliko od mene, dok ne kupim ove HD-555.

Nadam se da sam barem donekle nekome pomogao, i slobodno pitajte u vezi ovih sluški, ako mogu rado ću vam odgovoriti!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote