View Single Post
Staro 27.06.2020., 16:35   #5428
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor birra Pregled postova
Pozdrav svima. Već duže imam account na e-bayu ali nisam toliko čest korisnik.
Evo trenutno imam situaciju da bih želio kupiti nešto od sellera iz UK (bidanje je u toku), no piše da je shipping za Hrvatsku 20+ $.
Kontaktirao sam sellera i pitao ga je li se može taj shipping korigirati, pošto znam da artikl te težine i mjera može biti poslan za Hrvatsku za 5-6 $.

Čovjek mi je odgovorio i napisao ovo:

Hi,
Yes no problem to post to Croatia, its about $10 for Tracked and signed for, $6 just posting?

Hope that helps? Let me know if you need more?
If you bid and win, I can send you an new invoice with the new postage included?



Sad imam nekoliko pitanja u vezi ovoga. Pošto se nikad nisam bavio bidanjem na iteme, ne znam kako stvari zapravo funkcioniraju.
1. Bih li trebao čekati zadnjih par sati i onda bidati jer su manje šanse da netko ponudi više?
2. Ako konačni iznos bude malen, može li seller povući artikl iz prodaje i uopće ga ne poslati, ukoliko mu se ne svidi krajnja cifra koju je netko osvojio bidanjem.
3. U slučaju da dobijem, jesam se "pretplatio" na onih 20+ $ poštarine, ili seller stvarno naknadno šalje invoice koji moram potvrditi i u kojem on može korigirati cijenu shippanja na 5-6 $?
4. Jel pametnije uzeti "tracked and signed" opciju i platiti skoro duplo više, ili je dovoljan običan shipping?

Unaprijed hvala.
1. Nema pravila, osobno sam više stvari dobio tako da sam odmah u startu definirao preko koje cijene ne idem jer mi se ne da živcirati u zadnje 2 minute. Ako ne dobijem, tražim dalje.

2. Može svašta izmisliti i povući, kao i odobriti to kupcu ako "slučajno" dobije nešto za cifru koja mu se ne sviđa. Ne znam ima li kakvih posljedica, ali prodavač odlučuje.

3. Ne znam može li mijenjati cijenu poštarine nakon što je aukcija gotova, ako je ta cijena već prije definirana. Nisam to još doživio. Imao sam slučaj gdje nije bilo definirane poštarine za HR, pa mi je to prodavač prije isteka aukcije definirao.

4. Dovoljan je i običan, zasad nisam imao problema s UK sellerima. Za ta 4$ više bih osobno uzeo tracked.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote