View Single Post
Staro 30.01.2018., 14:08   #1828
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
Pregledao kutiju grafičke, našao jednu naljepnicu od servisa i piše 24 mjeseca garancija. Pretpostaviti ću da je to "jamstveni list". E sad na toj naljepnicu pise i da se isporučuje bez korisničkih uputa jer je predmet predviđen da ga ugrađuje ovlaštena osoba. Ako predmet bude ugrađen od strane neovlaštene osobe gubi se garancija.

E sad mene zanima, tko je ovlaštena osoba, tko ju je ovlastio i na koji je način certificirana da stekne status ovlaštene osobe? Znači, da bi to ispoštovao, trebao bi donesti svoju kutiju da mi ovlaštena osoba ugradi grafičku?
ovlastena osoba je pravna osoba koja ima tu djelatnost registriranu, trebali bi otici u bilo koji servis da vam ugradi hdd, memoriju, vga... i da vam daju potvrdu da su oni ugradili komponentu prema pravilima struke ali kao sto svi znamo 98% kupaca sami ugraduju komponente

medutim iako teoretski na osnovu toga servis moze odbiti jamstvo do sada jos ni jednom nisu odbili reklamaciju zato sto ju nije ugradila ovlastena osoba osim ukoliko ima fizickih ostecenja tako da se ne morate brinuti za to samo pazite da kod ugradnje ne otkinete neki dio ili fizicki ne ostetite uredaj
mislim da to pisu kako ne bi morali raditi upute
Protis je offline   Reply With Quote