View Single Post
Staro 16.11.2017., 14:37   #34
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Moraš posložit tako da dobiješ neki normalan airflow. Obično usis ide napred i ispod, a ispuh iza i gore, i to je obična konfiguracija što se tiče ventilatora kućišta i poželjnog smjera strujanja zraka, između ostalog i zato jer topli zrak ide prema gore.

Kad stavljaš vodeno, onda isto obično ide tim smjerom da ne poremetiš flow. Ako kiler staviš napred, onda staviš da uvlači u kućište, a ventovi od kućišta koji su iza i gore tjeraju topli zrak iz kućišta van.

Druga, vjerojatno efektivnija opcija ti je stavitit napred (i dolje) ventove od kućišta da uvlače u kućište hladan zrak, a kiler gore da izbacuje zrak van. Mislim da ti je to učinkovitije jer topli zrak koji prođe preko kilera ide van, a ne u kućište, pa će i grafa bolje disat.

Pošto nemaš push-pull možeš birat dal ćeš stavljat push ili pull (da ventovi guraju zrak kroz kiler ili da ga vuku van). Ja bih stavio push. Dakle ušarafiš kiler u gornju stranu kučišta, a ventove staviš da pušu zrak kroz njega i van.



Također, ako se pridržavaš održavanja normalnog smjera strujanja zraka kroz učilište (usis napred i dolje, ispuh iza i gore), kiler montiran napred će rezultirat nižim cpu temperaturama, dok će ostale komponente bit toplije, a kiler montiran gore će rezultirat s nižim temperaturama ostalih komponenti dok će cpu temperature biti nešto više. Evo neka usporedba dva načina montaže:link

Zadnje izmijenjeno od: nub. 16.11.2017. u 14:49.
nub je offline   Reply With Quote