View Single Post
Staro 18.02.2016., 18:02   #42
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Imao sličan problem. Kakav ti kabel ide od pancera do utičnica? Jel ima četiri žice?
Ja sam to rješio ovako:
Stavio sam "duplu" utičnicu tamo gdje je uštekan router. Od pancera mi do te utičnice ide utp, ali možeš i sa običnim telefonskim kabelom proć ako ga imaš. Jedna parica mi služi za dolazni dsl. To ide iz te utičnice do routera. Zatim u router imam obični telefonski splitter, t ili y komad, u koji mi je uštekan moj telefon kod routera. U treću rupu splitera je uštekan kabel za drugi telefon, koji se vraća u utičnicu. Iz utičnice ide po utp kabelu do panzera, gdje je prebrikano na kabel koji po zidu ide u prizemlje. I to je to. Nacrtam još pa ti pošaljem skicu.

edit:
ovakav Y imam, žžž, i kabelima pospajano router - tel - utičnica
Skica

Sad sam skužio da imaš tri telefona, ali svejedno, kod pancera spojiš u paralelu sve koji nisu kod rutera.
slično imam rješeno i ja,s time da sam ja koristio utp kabel i gonim sve kroz njega. imam Y LAN adapter, kroz kojeg ide 100mbit ethernet, dolazna tel parica, i povratna telefonska parica od routera do fiksnog telefona. ako ti ne treba lan, mozes stvar zavrsit komotno sa telefonskim kabelom koji ima 4 žice.

varijanta 2 - kupi dect telefon sa dodatnom slušalicom i punjačem. dect bazu stavi pored routera, a drugu slušalicu i punjač kamo ti već trebaju. možeš i uzimat više paketa (slušalica i baza) pa samo registrirat sve slušalice na istu bazu, a višak baznih koristit kao obične punjače. imaš one 2+1 pakete od panasonica za 100njak kn (toliko i vrijede) ili si kupi poštene siemens gigasete koji će uredno radit bez krčanja i dropoutova.
jp_rv je offline   Reply With Quote