View Single Post
Staro 12.08.2017., 22:08   #2482
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Iskreno, ja tebe ništa nisam razumio.
Ja tebe da

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Korisnik se ulogira u private tracker site, skidas torrent, I sad ti tvrdis da se ne može znati koji IP skida taj Torrent?
Moze, samo je pitanje koji IP skida. Ako koristis svoj kucni IP onda mogu doci do tebe, ako ga ne koristis ili koristis VPN/seedbox/SFTP onda ne mogu, vrlo jednostavno.

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
prije toga me je moj ISP upozoravao da dobivaju oni upozorenja od distributera/autora/whatever da se da te IP adrese ilegalno skida taj i taj Torrent i točno piše o kojem se filmu radi itd
Tako je, to isto radi i kod nas Carnet.

Kako da ti objasnim... skidanje sa javnih trackera je doslovce kao direktan link... znaci bilo tko ima link na kompromitirajuce djelo pa cak i sam ISP
odmah vidi sta si potegao i odakle, kuzis ? Link na privatni tracker ima samo onaj tko se regao na njega, zar zbilja mislis da inspektori idu se regati okolo
po privatnim trackerima kako bi nekoga onak napamet cisto ulovili ? Pa nije to ko prometna da stane u zavoju i ceka da ispuni danasnju kvotu berbe za kazne...
ako vec i idu na privatne trackere onda idu ciljano u potrazi za nekim...

Onaj sto sam gore napisao u primjeru je bio novi korisnik od svega 2-3 dana, regao se jer je bio problem u kompromitirajucem materijalu i posto je dobio
dojavu odakle je materijal onda se morao regati na tracker da bi uopce prituzbu napravio, sam ISP je tu nemocan !

Da remiziram:

Na javnim trackerima sam ISP moze vidjeti sve sto se potegne i distribuciju jer je link direktan i sam ISP moze slati opomene ili prosljediti na drugu instituciju itd...

Na privatnim trackerima to ISP ne moze raditi niti ti ISP moze dokazati ditribuciju.
Govorim o koriscenju trackera bilo javnih ili privatnih bez ikakve "zastite" tj. ono sto si ti radio na javnima.

Bitna je distribucija materijala, ako ti skidas sa VPN onda se to skida u Brazilu a ne kod tebe, ako koristis SFTP sa seedboxa prema sebi doma onda ide tamo-vamo
nesto od podataka iz Brazila ili Zanzibara kod tebe doma ali se ne vidi sta, ako skidas na seedbox onda skida server u Zazibaru a ne ti doma...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote