Tema: Automobili
View Single Post
Staro 11.06.2019., 17:35   #44825
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Pitanje kad ste vec oko autoklime... Ukratko opisem problem, a zanima me je li netko imao slican problem i ako ga je uspjesno rijesio ili savjet sto jos dati provjeriti:

- upalim auto, upalim klimu, cuje se kad ukopca i za 2 sekunde iskopca. Klima ne radi.
- naknadno paljenje klime ne proizvodi klik u motornom prostoru dok ne restartam auto. Nakon toga sve isto.
- prosle godine sam imao srece, nekad bi nakon par paljenja i pokusaja ipak upalila. Kad uspije upaliti klimu onda radi u komadu i po 500km bez problema.

Prosle godine nosio na dijagnostiku jer sam na kraju 10 dana bio bez klime, tip spojio i pokrenuo preko dijagnostike i sve radi. Nije uspio reproducirati problem niti naci ista korisno. Nakon toga se cijelo ljeto vozio s klimom, sve radilo do zime. Zimi je nisam bas koristio.

Ovo ljeto ista prica, isti simptomi, klima ne radi. Ovaj put to zelim rijesiti bez gremlina i vozio u ovlasteni koji nakon dijagnostike kaze - spula kompresora. Sustav je pod tlakom i fali malo plina, po njihovim rijecima to nije problem. Mehanicar tvrdi da nije do struje niti releja brzine ventilatora hladnjaka, nista tome slicno, prilicno je uvjeren da je spula. Nemam garancije jer ne mjenjam cijeli kompresor, oni kazu.

P308 '08. 2.0hdi.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote