View Single Post
Staro 09.07.2018., 08:03   #72
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Imam pitanje o moki, nadam se da ima ovdje mokaljubaca i da nisam offtopic... Nadam se da ce netko imati volje procitati post

Vec godinu dana koristim dzezvu za moku i istu brtvu. Brtva je i dalje elasticna, nije crna. Pijem uvijek istu kavu lavazza crema e gusto. Moku rijedje perem carlijem, preferiram je oprati vodom i rukama. Povremeno operem carlijem i kompletno rastavim/oribam. Kuham uvijek na istom plinskom kuhalu.

Isprva sam koristio vodu iz spine. Kasnije smo nabavili brita filter vode pa sam poceo koristiti tu vodu. Kava je bila dobra, zbilja sam uzivao u njoj. U zadnjih par mjeseci kava mi je sve cesce prejaka, nekad ima zagoreni šmek, dosta intenzivna.

E sad, nedavno isli u Sloveniju, ponijeli moku i novi neotvoreni paket kave. Koristio sam flasiranu vodu Studena, napravio kavu kao i inace, ali na plinskom kuhalu na bocu. Kava nikad bolja! Sljedeca 3 dana radili isti kafe - sve isto, odlicna.

Dosli doma, napravimo kaze od spinovace - losija. Napravimo od Brita vode - isti vrag.

Svaki put zaboravim kupiti tu vrazju Studenu sa testiram doma... Sta bi mogao biti problem? Neka razlika u plinskom kuhalu? Nadmorskoj visini (u Slo smo bili na 700 mnv)? Brtva? Ne kuzim sto se moglo promjeniti u 2-3 mjeseca da kava od dobre postane lutrija i kompromis okusa :/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote