Tema: Niz problema
View Single Post
Staro 25.02.2021., 01:08   #69
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nije problem za male dužine (do cca 20 M), sve preko toga može i ne mora ostvariti 1000 Mbps link na Cat5e.
Da bude zabavnije u cijelu priču se dodatno miješa (utječe) koja je mrežna u pojedinom klijentu, drajver mrežne, ...

Meni je SX763 sa DDWRTom i na njemu je HW limit na 100Mbit čim uštekam kabel direkt u PC odmah Ruter javlja 1Gbit protok iako kod mene doma je žešći cringe od kabliranja pa radi ok.
Druga je stvar kad LAN integruša se voli klat sa pojedinom opremom tipa kod mene I218-V se voli klat sa Netgearom.


I nije 20m nego 50m
If the cable is running at Cat5e max speed, this length limit drops to 50 metres

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ali je da je kabel ispravno napravljen.
Misliš tipa kao CAT3 RJ45 na CAT5 kabel.Vidio sam to svojim očima a čak te iste meštre zaboli neka stvar jer može on to spojit pa ko ga šljivi.

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nije to tako teški "grijeh", bitno je da se uredno krimpa / korektan spoj (srednja 2 pina).
Na oko i na telefonu se čini uredu al nije.Vjeruj mi da vidiš kako baca CRC errora.Tjekom dana čak gdjegod ruter izgubi DSL Sync za razliku od malo izolira i smotat dvije bakrene žice gdje toga nema.Jedno je na papiru a drugo je u praksi.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 25.02.2021. u 01:24.
Karlo666 je offline   Reply With Quote