View Single Post
Staro 09.03.2020., 20:39   #560
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,012
transcend ts220s

Imam problem sa doticnim diskom, dosta me je namucio i postavlja se pitanje dali je jednostavno takav ssd ili je kvar u pitanju? Dakle kada kopiram fajl, film ripani od 8 gb, kopiranje krene sa 1.27gb , no nakon sekundu dvije dropa na 900 , a vrlo brzo nakon toga disk se vuce slabasno na ispod 100 mb....pa onda opet poraste ali ne previse tek na 250 plafon, i onda opet drop do 100...
I kada poksuam ponovo kopirat istu stvar od starta neradi na vise od 500, a ostali dropovi do 100 su i dalje tu, stvarno neznam vise to da napravim.
U winsima je power plan na amd optimised, probao sam ugasiti i upaliti fast boot ista stvar...
Snimljeni su friski windowsi, upravo i amd chipset driveri. Ploca je b450 msi tomahawk max.
Cak sam i istekao "stari" sata3 intel da "nesmeta"
U biosu sam takoder mijenjao pcie gen sa auto na gen3, kao i 4x4x4 na8x8 pcie lanes ali ista stvar.

A zanimljivo je da benchevi, barem ovi kratki od jedan gigabajt po defaultu nebotno u kojem benchu rade skroz po tvornickim specsima, write cak i malo bolje od deklariranih 2100mb/s , zna biti skoro 2500... e a kada prebacim na 10 gb , ma vec na 5 brzina opada nakon cca 5 sekundi...dakle ista stvar kao i sa kopiranjem u winsima....
Ima netko kakvu ideju jesam fulao kupnju ili?
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote