View Single Post
Staro 14.01.2014., 01:40   #231
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor hrvojezg00 Pregled postova
pozdrav, zanima me da li je moguce uzeti 6x8gb memoriju i dodati jos 1x8gb kako bi memorija radila na quad channel ili je ovaj set 6x8gb nekako kodiran na tripple channel?
Sam memorijski kit ne može biti "kodiran" za triple-channel. On može biti "optimiziran". Što znači da proizvođač garantira kako će ti moduli zajedno raditi kompatibilno i bez problema u takvom načinu rada.

Ti možeš od dva dual-channel kita napraviti quad-channel. Isto tako možeš od jednog triple-channel kita i jednog dodatnog modula napraviti quad-channel.

Drugi par opanaka je da li će se takav mix modula slagati zajedno. No u najvećem broju slučajeva hoće. Prije je bilo više problema s memorijskom kompatibilnošću nego danas.

Za kraj, ne znam u kakvom će modu raditi sedam modula na toj ploči. Kod X79 ploča treba imati 4 ili 8 modula kako bi dobio quad-channel. E sad, nisam siguran da li ćeš ga imati sa 7 modula. Iako nekako mislim da ne bi trebalo biti problema, budući da sam ja na X58 (trokanalni memorijski kontroler) imao 4 ili 5 modula pa sam imao triple-chanel.
Razer je offline   Reply With Quote