View Single Post
Staro 05.02.2019., 09:50   #110
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Savjet molim:

Kućište je plitko 135mm - radi se o LC Power 2039 MB modelu.

Kako mi odgovara da kućište stoji horizontalno, ne bih se gnjavio sa kupnjom novog kućišta, no htio bih staviti nešto bolji aftermarket cooler na CPU, sad je trenutno gore box hladnjak. Platforma je FM 2 - CPU A8 6500, ploča Asus F2A55-M, imam i MSI HD7750 grafičku karticu. U principu nemam nekih ozbiljnijih situacija sa grijanjem - ne igram ništa posebno zahtjevno, nakon cca. dva sata Dragon Agea temp bude 67-69 C. U posljednje vrijeme sam doživio nekoliko restarta, no ne iz igre, kolko sam skužio Adrenalin driveri su nešto bugoviti.

No htio bi svejedno malo "ohladiti" situaciju, imam i jedan vent u pričuvi koji bi stavio da puše van kućišta, prema zadnjoj strani. Dakle - koja bi solucija omogućila nešto hladnije uvjete, a da se ne radi o novcima neprimjerenim namjeni i cijeni konfiguracije? U principu gledam osnovne klase hladnjaka, dakle do cca 150-200 kn.

Imao sam na drugoj konfi prije (AMD X3) LC 95 i bio zadovoljan, no on je visok 133 mm i rekao bih da nema šanse da stane u kućište. Druge opcije su Antec A30 i Enermax ETS-N3, oni su visine 123 i 125 mm, i to bih
najradije uzeo, kad bi znao bi stali u case? Ako to ne bi išlo, onda u opciji ovi plitki aluminijski Artic, LC i Zalman, no osim što mi ne djeluju kao da bih išta dobio s njima, čine mi se čak i preširoki za mATX ploču sa grafičkom u slotu?

Ima li tko kakav savjet ili iskustvo? Da samo stavim taj stražnji vent i bolju pastu na box cooler?
jean luc je offline   Reply With Quote