View Single Post
Staro 02.04.2018., 23:01   #738
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,165
Poz raja. Nova kuća,nova instalacija,sve sam osobno sam radio. Antena je neka Iskrina,neki maher mi preporucio bila je skoro i 300kn,razdjelnik je 1 ulaz a 4 izlaza. Sve sam smjestio u jednu sobu i uvalio u jedan antenski ormaric. U navedeni ormaric sam donio i struju zlu netrebalo. Iz ormarica ide u 4 prostorije po jedan kabel u modul kutiju i u krajnju modul priključnicu za antenu. Kad je sve bilo gotovo,uzeo sam pod ruku jedan nov Phillipsov tv s dvb-t prijemnikom u sebi i išao u sve 4 prostorije s rf kabelom i kopčao se u sve 4 sobe i svuda isto i svuda super. 14 različitih kanala bez smetnji. Danas okačio u bračnu sobu zidni stalak i okačio jedan stariji Philipsov led tv također s prijemnikom u sebi i nađe mi također 14 kanala al pola ih zapinje. Uklonio sam antensku priključnicu i s f konektorom ošo direkt u tv i isto je. Sumljao sam dakle na priključnicu koja je ispala ni kriva ni dužna. Onda sam donio taj novi manji tv i spojio njega i bolje je za malo tj manje je smetnji al opet ih ponekad ima. Kontam,noviji tv,mozda je bolji prijemnik unutra što zapravo i je istina ali i dalje ponekad zapne slika. Donio sam onda jedan stari dvb-t prijemnik Nytro box i s njime ne zapinje ništa jer je vjerojatno jači od samog prijemnika u telkama. Njegov je problem što šalje sliku kroz scart i slika je za se ispovraćat loša. Metodom eliminacije sam dakle došao do zaključka da trebam pojačalo. Trebam li i koje, to je na vama da mi savjetujete. Da li uzesti jedan s ulazom i izlazom pa s izlaza u onaj spomenuti razdjelnik ili uzesti 1 ulaz 4 izlaza pa ovaj razdjelnik odjebaus ili su možda u šumi...
smuchac je offline   Reply With Quote