View Single Post
Staro 04.12.2020., 07:25   #2871
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Inače, ja odavno (od cca 2002/2003-e ) skidam drivere sa Guru3d, bilo nV, bilo Ati (legendarne Omega npr). Prvo, up to date su skoro pa i prije official stranica, drugo, za npr nV izbacuju hotfixane drivere (začudili bi se koliko drivera nV popravlja hotfixevima par dana nakon izlaska WHQL, skoro svaki imaju neki bug...), i treće je to što imaju ove oldskul drivere koje si ja cijelo vrijeme instaliram(ove sa CP). Općenito svima vam preporučam da si od tamo skidaju drivere, ove sa hotfixom nikad nisam vidio na nV stranicama.

Mladene, apropos update u win. Otvori elevated CMD (''run as admin'') i prvo pokreni ovo bez navodnika: ''DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth'' (ovo sranje mi je na jednom kompu bilo skršeno, pa sam nakon puno guglanja to odradio tako da je povuklo sa drugog kompa sa ispravnim win na mreži...inače se može i sa sticka sa instalacijom, ali ja ga nemam jer mi koristimo LTS win). Ako ti to prođe sa 100%, onda u istom tom CMDu pokreni: ''sfc /scannow''. Ako ti tu javi da je popravilo nešto i naravno završi sa 100%, onda još možeš probat pokrenut treoubleshoot za win update i on će ti onda možda popraviti. Ajde pliz probaj ako već nisi prije, pa mi javi.

A za grafu, ako ti nije bed, instaliraj MSI afterburner i uključi OSD (On Screen Display) i odvrti onaj Final Fantasy IV Bench sa Guru3d, i poprati potrošnju grafe (piše u watima), baš me zanima (bench traje cca 5min, pliz poprati cijelo vrijeme). 970 OCana mi je većinom na 210w sa spajkovima na 225w. Ovo me zanima zbog napajanja.
I općenito malo napiši kako si zadovoljan grafom nakon par dana, coil whine, buka samog kulera i tako... fala

EDIT: LOL, napisao gore turnig, a mislio na ampere...premda se meni čini da je ampere zapravo turing samo na 8nm jer baš kad se pogleda npr 3060 i 2080/s ispada da je sve to tu negdje cca, samo 3060 troši 20ak wata manje...
Fala na trudu ali pao je format, gore su novi windowsi i sad naravno sve fercera. Što se potrošnje tiče budem provjerio ali sam Guru je to već odradio u ovoj recenziji
https://www.guru3d.com/articles_page..._review,5.html

grafa je potpuno ista kao i moja ganward ghost koje će navodno opet biti u Linksu drugi tjedan.

Za sada sam relativno zadovoljan, dojma sam da je ovo definitivno pre skupa kartica, vrlo je lagana, hladnjak je minimum tj. rpm je oko 1700 okretaja sada, po ljeti će biti i veći te nije nešto glasna ali se definitivno čuje iako mi je kućište na podu, ali dobro mene je razmazila prethodna kartica sa max 1200 rpma. Znači hladnjak će zadovoljiti veliku većinu.
Performanse se znaju, opet pre malo za taj novac ali u sadašnjoj situaciji nije loš izbor jer je sve otišlo kvragu. Meni je prevagnuo DLSS za koji se nadam da će biti sve više podržan i tako dodatno produžiti vijek kartice.
Pozitivno je što je kartica mala i stane bilo gdje. Ima i taj dosta jaki led light koji za sada ne mogu ugasiti, a ganwardov softver Expertool za klokanje je teška katastrofa, bloka mi je cijeli komp, grafa nije pokretala 3D mod dok je bio instaliran na čisto formatiranom kompu. Pokreneš bilo koju igru a tamo 1-2 fpsa, ventovi se ne pale, ona u 2D režimu.
Maknuo ga sa kompa i sve radi kako treba. Budem probao kako radi MSI afterburner.
Ja ju vozim na sedam godina starom XFX 550 pro napajanju, sesonic platforma i ne brinem se, mislim da bi tvoje iz potpisa napajanje držalo iako nije grafa baš pretjerano štedljiva, 220 wata max po recenzijama pa kužim brigu. coil whine nema.

Sve u svemu ništa posebno, nisam pre velika sirotinja ali dok sam brojao 3900 kn za ovu glupost malo sam si bio blesav, ali jednom se živi i to kratko
Mladenxy je offline   Reply With Quote