View Single Post
Staro 18.08.2017., 16:21   #2588
Mario0080
Registered User
 
Mario0080's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: SB
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
A gle, plati kaznu i budi sretan jer je to najgore kaj ti se dogodilo. Sljedeći puta kad ti u tom selu od 2-3 kućice izleti baš od nikud netko onda će ti biti žao jer bi ti baš ta desetinka mogla biti presudna.
Ajmo sad malo dramatizirati..

Ne vozim uvijek brzo, ono što sam rekao da vozim uvijek brzo, sam se šalio.. Tu i tamo znam potjerati, kad idem doma za Slavoniju, preko BiH, po mjestima gdje nema ni ćuke ni mačke..i to ga potjeram 3 puta godišnje - kad idem doma, i gdje je moram putovati 6 i pol sati ako vozim 90 km/h, a 9 sati ako vozim 60 km/h.

A sad da ću ga svaki dan čepiti do ibera, samo zato jer volim brzo voziti, to ne radim. Vozim normalno gotovo uvijek. Kad sam dobio kaznu vozio sam brzo zbog toga što sam naveo - vozio pijanog frenda koji je pravio sranja. Prvi put sam dobio kaznu jer sam stavio nove plinske dizne, i majstor mi rekao da ga "pročepim" malo, u svakoj brzini do 3500-4000 obrtaja. Ja tako napravio, i dobio kaznu. Pogriješio sam jedino što sam ga na krivo mjestu "pročepio".

Al ajd, riješili smo sad. Oni će mi pokušati uručiti prekršajni nalog, i u tome neće uspjeti. Iza toga će me staviti na tjeralicu, pa će me staviti sa strane kod prvog prelaska granice. Tada će mi uručiti taj prekršajni nalog, i dati rok od 8 dana da platim 2/3 kazne, ili da se žalim na kaznu nadležnom prekršajnom sudu.

Ako u međuvremenu dođe do registracije auta, promjene osobne ili vozačke, neću moći to napraviti jer sam na tjeralici. Tada će mi opet uručiti taj prekršajni nalog, i opet - dati rok od 8 dana da platim kaznu ili se žalim na nju.

Ako u roku od tih 8 dana ne platim 2/3 kazne, onda oni kontaktiraju FINU, i njima vele - "Molim Vas skinite s računa Krelcu Mamlazu, 2000 kn za prvu i 2000 kn za drugu kaznu." I onda mi oni prisilno s računa skinu 4000 kn, i to je to.

Zadnje izmijenjeno od: Mario0080. 18.08.2017. u 16:27.
Mario0080 je offline   Reply With Quote