View Single Post
Staro 31.10.2012., 10:51   #76
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
moja greska, gledao sam sa krive strane . sada se apsolutno slazem, zanemarivo sam osnovu stvar, a to je upravo toplina koju procesor u svakom slucaju uvijek mora generirati bez obzira na sve. kao i svaki uredaj prakticki.

iako moram si razjasniti jos samo jednu stvar. ako je, a to znam da jest, cinjenica da sa vecom temperaturom i sam otpor raste, a samim time i struja raste, da li to utjece na sam procesor? hipotetski ili ne, ali zar nebi trebala biti barem nekakva razlika izmedu jezgre CPU-a koja radi na 25°C i na 85°C? vecom temperaturom da li ne raste i potrosnja, zbog veceg otpora?


jos jednom, od onoga sto je njuskalo napisao sam shvatio gdje mi je logika otisla u krivom pravcu . ali jos ovo za relaciju temperatura/otpor ako bi netko objasnio, bilo bi odlicno .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote