View Single Post
Staro 29.05.2007., 02:14   #6
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Na 3.2 GHz i na 1.35V se restarto komp odmah nakon ulaska u Winse.
Na 1.375V radi normalno. Mislim da je 1.375 ok voltaža za
24/7!
je, cisto ok, sve je dobro do 1.45v za 24/7 (1.45v u windowsima)
testiraj ga sa orthosom 24 sata pa ces znat dal je stabilan 100%
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Što nije na freezeru nanesena ok mx-1 pasta?
je, al ko zna kaj je Domy radio
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Zašto ti je napon memorije tako visok? Tako jako si je overclockao?
Što se walla tiče, ja također nisam uspio bootati sa FSB-om iznad 360.
A mijenjao sam voltažu FSB-a, northbridgea, procesora....memorija je bila na niskom divideru tak da nije bio problem u njoj, jednostavno neće preko 360.
da, memorija mu je definitivno previsoko, treba na 1.9v stavit i picit na 1:1 omjeru

ja sam uspio do 370mhz uc u windowse, al to je zahtjevalo sate ****** po postavkama, eh...prokleti strap
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Možda bi bilo kakvih promjena kad bi se odmah skočilo na FSB preko 400 MHz i smanjio množitelj.
sumnjam, tako ti se samo povecava stres na plocu jer je sa manjim multiplierom rated fsb veci...

ja npr. mogu do 370 sa 9 multy isto ko sto mogu do 370 sa 6 multy i nece ni mhz dalje

btw. ima jedna taktika overclockanja kod ovih proceva/ploca koju sam ja koristio i dosta mi je pomogla
npr. nades neki ''safe spot'' tj. neku frekvenciju na kojoj ce proc uvijek bootat (sto visu mogucu), kod mene je to bilo 345mhz fsb i onda sa te frekvencije skaces dalje i probavas 1 po 1, tako sam ja otkrio da nema sanse da bootam na 364-367, nekakva rupa je i onda nakon toga ide cisto ok na 368 i cak drzi dobro windowse, ali orthos odma puca, tako sam probo skakat do 420 (50 uzaludnih bootanja kompa od 370-420) bez uspijeha
Astral je offline   Reply With Quote