View Single Post
Staro 29.05.2007., 01:49   #5
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ma ne trebaš uopće povećavati voltažu za 3.2 GHz, meni je radilo i na defaultu, ali nisam dugo testirao. Ako misliš povećavati, nemoj preko 1.5-1.55 V, to je već overkill kad ploča ne može više.
Zanimljivo, izgleda da moja ploča onda čak i više undervolta od DS4.
Na 3.2 GHz i na 1.35V se restarto komp odmah nakon ulaska u Winse.
Na 1.375V radi normalno. Mislim da je 1.375 ok voltaža za
24/7!

Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Od nekih 1300 rpm se počinje lagano čuti, ali uzmi u obzir da su mi svi drugi ventovi u kućištu sporiji od njega. Na 2000 rpm ga ne bih mogao držati.
Što se tiče hlađenja, negdje sam spomenuo da mi je proc na 3.15 GHz i default naponu uspio ohladiti na 30°C u idle i 57°C u loadu prema Core Tempu 0.94 (najrealniji). U sobi je bilo nekih 29°C... Smeta me što je razlika idle/load tako velika. Ako stigne ta olovka, odmah ću staviti i AS5 jer sad imam neko silikonsko sranje od paste.
A ček, te brojke za idle i load su za freezer na 2500 rpm ili na 1300?
Ja sam nažalost još uvijek na stock cooleru koji 3.2 GHz E4300 drži u idleu
na 36 a u full loadu ode iznad 65-66! Tako da je i ovdje velika idle/load razlika. Naravno, ne držim ga tako na stock cooleru, samo sam htio vidjeti da li je stabilan. Što nije na freezeru nanesena ok mx-1 pasta?

Citiraj:
Autor raptox Pregled postova
Ljudi trebam vasu pomoc,imam sljedece komponente:
C2D e4300 (3.06ghz-zasad)+Frezzer na njemu,temperatura proca je oko 40C u orthosu pri max opterecenju
Gigabyte ds3
Twinmos DDR2 800mhz 2x1gb

e sad...
moj problem je u tome kaj imam fsb wall na 355mhz,pa me zanima kak da to popravim tj. da povecam jos malo fsb?
CPU:1.325v
Ram:2.2v
ostalo stock
Zašto ti je napon memorije tako visok? Tako jako si je overclockao?
Što se walla tiče, ja također nisam uspio bootati sa FSB-om iznad 360.
A mijenjao sam voltažu FSB-a, northbridgea, procesora....memorija je bila na niskom divideru tak da nije bio problem u njoj, jednostavno neće preko 360.
Možda bi bilo kakvih promjena kad bi se odmah skočilo na FSB preko 400 MHz i smanjio množitelj.
Exy je offline   Reply With Quote