View Single Post
Staro 08.11.2018., 15:28   #13
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Rakuten je nešto kao amazon ili ebay. Ispod ti lijepo piše tko ti zapravo prodaje taj ključ samo što ti ne znaš čitati sa razumijevanjem. Također očito je da je ovo oem ključ,Should the computer be reformatted, reset or any changes made to the hardware, there is no guarantee that the key will continue to function...

OEM se ne smije koristiti osim ako je kupljen zajedno sa računalom i na istom računu naveden.

Za privatne svrhe nema problema ali ovo ti ne prolazi kod nijedne inspekcije a ti se slobodno obrati inspektoratu pa provjeri

Ja sam jedan od proizvoda kupio preko Rakutena a račun mi je izdala tvrtka koja mi je proizvod prodala i dobio račun od njih, a drugi sam kupio kod druge tvrtke i također dobio legalan račun.




Tvrtke postoje godinama i uredno su registrirane i izdaju legalne račune dalje od toga ne moram provjeravati, a provjerio sam i keyeve kod Microsofta i uredno se registrirao više od toga me ne zanima niti sam dužan provjeravati.


Pače keyeve sam više puta do sada provjeravao jer sam mijenjao komponente u PC i HDD na kojem je bio instalran softver jer je došlo do chrasha diska i svaki puta sam nanovo uredno registrirao softwer sa istim keyom.


Kada se kupuju takvi proizvodi kao što su keyevi i to još za tvrtku onda se ne kupuje od privatnih prodavača već samo od službeno registriranih tvrtki koje imaju EURI i koje izdaju uredne račune. Kako one dolaze do keyeva nije moja stvar, bitno je da su to legalne tvrtke i da mi Microsoft na moj zahtjev potvrdi da se radi o legalnom ključu za dotični proizvod, cijena nije stvar Microsofta niti inspekcije nego tvrtke koja prodaje key.


Dakle mene sve izvan toga nije briga i ako će nekog morat ganjat onda je to tvrtka koja je prodala takav key, ja maksimalno mogu izgubiti tih 10 EUR koje sam dao za key, a u slučaju da nije po zakonu imam pravo od prodavača tražit i povrat novca i tužit ga za štetu koju je mojoj tvrtki time učinio odnosno tvrtku koja mi je prodala takav proizvod.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 08.11.2018. u 15:41.
sakomako je offline   Reply With Quote