View Single Post
Staro 13.10.2015., 17:06   #144
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor beli14 Pregled postova
Razmisljal sam da napravil reball i gledao opermu po eBayu i neke metode po YT. Sad sam naišao na ovaj video. Izgleda da čovjek zna kaj priča. Ima ko kakva iskustvo da mu se nakon reballa vratil kvar?
Pa.....čovjek priča da.
Kao što kolega kaže, reball je pouzdana metoda ali samo kad je problem u kuglicama, caka je u tome što je taj problem doista rijedak. Uglavnom problem bude u samom čipu. Preporuka je uvijek zamjena čipa.
Druga stvar je što je oprema za diagnostiku tog problema toliko skupa da je neisplativa za korištenje u nekom od servisa,točnije u bilo kojem servisu.
Statistički reball će izdržati tih 3mj jamstva ali unutar 5-6mj će zakazati 30%-40% čipove. Servis koji drži do sebe bi trebao stranci objasniti kako stvari stoje i opcije. Zamjena čipa je u preko 95% slučajeva pouzdano riješenje koje je trajno. Očekivani radni vijek je onoliko koliko je radio i do zakazivanja, u prosjeku. Najveći problem su tu kinezi koji vole uvaliti polovne čipove, čipove druge klase itd.
Citiraj:
Imam pitanje, ima li nekoga ovdje na području Zagreba da bi i bio voljan pokazati uzivo kako se radi doticni postupak, zelim nauciti od nekoga tko stvarno zna =)
Vidi, reball ti stvarno nije nešto što moraš učiti od nekog tko stvarno zna. Dosta dokumentacije postoji na netu, a kvaliteta posla više ovisi o kvaliteti materijala i alata nego o onom koji to radi. Bar ja mislim tako.

Zadnje izmijenjeno od: Alvin. 14.10.2015. u 22:17.
Alvin je offline   Reply With Quote