View Single Post
Staro 31.03.2013., 09:53   #113
LARN81
ghotic warrior
Moj komp
 
LARN81's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 398
Regulacija Napona -UPS Pitanje

Pozdrav


Uglavnom moje pitanje je posto sam se igrom slucaja preselio u staru kucu u Pavlovcane (selo pored Jastrebarskog) i tu su naponi zali boze, upali se kuhalo za vodu i zamracenje ko u Berlinu 45-te nastupi, ajde nije bas tako ali bilo koji malo veci potrosac se ukljuci vidi se ocigledni pad napona. E sad posto ja volim svoje racunalo i treba mi nebi htio imat 1mjesecno shoping za komponentu novu i sad sam vec paranoican pa ni ne uzivam biti na kompu jer u mom opsessivnom mozgu su stalne slike od rikavanja racunala.

uglavnom da li se na moju navedenu konfiguraciju vise isplati nesto tipa C-lion 1000va-1400va UPS ili APCLE1200I stabilizator napona.

Izracunao sam i neke maksimalne potrosnje za kompjuter u full loadu prema http://www.extreme.outervision.com/PSUEngine ispada mi 510w bez monitora.

Moje pitanje glasi da li mi je dosta 1000va ili vrijedi vise je bolje? I iso sam na C-lion jer za APC stvarno nemam novaca trenutno a za C-lion sam cuo dobre preporuke ali ako netko ima neki bolji model za preporucit u tom cjenovnom rangu dapace.

Evo ako mi koji iskusniji kolega s foruma u ovom segmentu moze udjelit kakav dobar savjet necu se bunit, procitao sam i tu o Ups-ovima i po netu ali nedoumice postoje jos.

P.s Svako dobro za Uskrs!
__________________
LARN81 je offline   Reply With Quote