View Single Post
Staro 01.12.2019., 15:28   #1831
Black mustang
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
mjerenje ku*** na forumima je svima razumljivo. prepucavanje na ovoj temi mi nije zanimljivo, samo sam htio znati cemu toliko razglabanja o boot time-u koje je u funkcionalnom smislu kompjutera potpuno beskorisno, osim ako nema nekih specificnih zahtjeva gdje moras rebootat kompjuter svakih par minuta zbog testnog procesa pa tih 30sekundi se nagomila do kraja dana.

mogu to staviti u analogiju radija kojih si prije imao u autu i danasnjih in-car entertainment radija. Prije bi upalio auto i radio bi poceo svirati za sekundu, danasnji radio prvo zavrti neki logo od auta, pa mozda cak neki loading ekran i onda ovisno o brandu auta pocne svirati radio nakon 10 do 30sekundi . tu bi se moglo reci isto, kako to dugo treba a sve novo i jako.

tvojeg kolege komp ne znam, ne znam koju generaciju TR ima, niti koju maticnu plocu ima, ali mogao bi sam kriticno i logicno pristupiti u cemu je tocno razlika vasih strojeva i u cemu bi mogao biti problem. Bios optimizacije su najcesce odrađene tako što prema configu preskoce neke provjere jer znaju da se određeni HW ne koristi te se može preskočiti. probaj staviti Network boot primarni u BIOSU pa mi reci koliko minuta je bilo potrebno za boot.

a to da je sve ispolirano nisam nigdje rekao, ima tu jos masu stvari za ispolirati sigurno ali je za AMD iznenađujuće stabilno out-of-the-box. da ne prljamo dalje ovu temu, mozda bi bilo bolje stvoriti novu - Ryzen prolongiran boot time issue. nije mi namjera te prikazivati ko osnovnoskolca niti prcati, samo sam pitao zasto je boot toliko bitan.

Zvucis kao pravi politicar. Nisam znao da zastupas svacije misljenje na forumu. Ne vide svi " mjerenje ku**a u legitimnom pitanju. Nisam znao ni da se trebam opravdavati ili pisati tekst od 30 stranica kao ovaj tvoj gore ako postavim neko pitanje, bez nekog vrijedanja.

Kuzim..sad nije ni dobro sto nisam napisao detaljnu konfiguraciju od kolege da mozes kriticno i logicno pristupiti pitanju...to ti ne spada pod "mjerenje ku**a? Tesko je pratit te kontradikcije.

Ajd, supusti taj ego pa procitaj na koji nacin komuniciras i optuzujes zbog svojih predpostavki i frustracija....u usporedbi sa drugim normalnim odgovorima.

Hvala na pomoci

Peace and love
Black mustang je offline   Reply With Quote