View Single Post
Staro 14.02.2019., 20:15   #48
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Zavisi od lokacije i jeli njihov Dslam ili je preprodani od drugog ISP - a,
u drugoj kombinaciji može biti kontrole (po MAC adresi ili serial no. uređaja).
OK, kužim MAC adresu, pretpostavljam da se radi o nečem sličnom onome što HT stavlja po defaultu. Ali kako bi DSLAM blokirao ikakav serial, nije li to na nekom višem levelu tipa RADIUS, ili da izbacuje PPPoE ako se CPE ne javi na management, ako uopće itko u Hrvatskoj to radi?



Citiraj:
Autor allidea Pregled postova
S obzirom da nisam u gradu, pretpostavljam da je sve t-comova infrastruktura, a i tehničar (t-comov) je prilikom priključenja nekome s druge strane žice čitao serijski broj innboxa. I ja bi više volio Fritza (nije prebogat opcijama, ali user-friendly i odlično održava liniju) namjestiti umjesto innbox koji ima "super look" GUI iz 90-ih ... i koji mi više naliči na openwrt nego nešto upravljivo korisniku koji baš nije n00b, ali ni ekspert. U svakom slučaju sva iskustva su dobrodošla.
Imaš li pri ruci ikakav drugi DSL router da isprobaš, barem DSL sync i PPPoE konekciju?


Ja imam iskustva sa 3 operatera, svi doduše preko HT-a, i uz ispravnu konfiguraciju kod svih mi je radila cijela usluga, bilo na OpenWrtu ili na Fritzu.
Blagus je offline   Reply With Quote