View Single Post
Staro 18.02.2015., 19:51   #24
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
To i je problem, nema svako toliko volje, vremena i novaca da baci dvije godine života full time na nešto. Potrebno je uložiti puno sati, ali najveći problem i nisu uloženi sati i volja već učenje na pravim projektima. Ekipa obično završi codeacademy/codeschool/knjigu/tutorijal ali ne radi na projektu, a na pravim se projektima uči zanat.
U potpunosti se slažem. Knjige, tutorijali i tečajevi su dobri za upoznavanje s nekim programskim jezikom (ili bilo kojom drugom tematikom), ali nikakve koristi od svega toga dok se naučeno negdje ne primjeni. Tek kad se krene s nečim što ima glavu i rep i kad se u međuvremenu naiđe na desetke i stotine pitanja i problema, te se na kraju postigne željeni rezultat, onda se može reći da nešto znaš.

Čak i ako se netko ne bavi takvim poslom, danas barem više nije problem pronaći projekte. Open source projekti veoma često nove contributore čekaju širom raširenih ruku. Samo na GitHubu takvih projekata ima "beskonačno" mnogo, a ima ih i na drugim stranicama.

Citiraj:
Ja sam evo za primjer završio studij turizma i ekonomije, a radim full time u it-u ko developer jer mi je studij ostavljao dovoljno vremena sa strane da se posvetim onome što me uvijek zanimalo.
KhongLo je offline   Reply With Quote