View Single Post
Staro 11.05.2017., 09:10   #3
marek45
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 397
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Evo, ja nemam vremena utrošiti 45 min na gledanje videa, ali od ovoga što si ti napisao ovdje, ja nisam dobio nikakav dojam o čemu se radi, tj što je cilj projekta. Što je cilj projekta? Neka statistika ili support za škole ili nešto treće?
Evo c/p cilja: U digitalno zrelim školama adekvatna uporaba informacijsko-komunikacijske tehnologije (IKT) doprinosi:

učinkovitom i transparentnom upravljanju školom (direktni cilj)
razvoju digitalno kompetentnih nastavnika spremnijih za primjenu inovacija u vlastitim pedagoškim praksama (direktni cilj)
razvoju digitalno kompetentnih učenika spremnijih za nastavak školovanja i konkurentnijima na tržištu rada (indirektni cilj, doprinosi mu)"

Ukratko ideja je da nastavnici sami rade digitalne materijale (od prezentacija, do npr. kompletnog tečaja na CMS sustavu). Najveći trošak u svakoj firmi koliko znam je sama edukacija osoblja, a oni su stavili težište na opremu.

Mene zanimaju tehničke strane. Sad kažu da je dostatno da se na školi napravi wifi mreže (svaka učionica da ima wifi). Nije uopće više naglasak na strukturno kabliranoj mreži.

Ruteri mogu po 30 računala hendlati koliko se sjećam zar ne? Ako imamo u jednoj tablete i još 20 kompova kak će to radit?????

Kaže optimizaciju poslovnog procesa. Ne znam što im to znači.
Spomenuo sam primjer digitalnog potpisa za kojeg ne znam ni jednu osnovnu il srednju školu koja to primjenjuje, a IMHO optimizirala bi poslovni proces i doprinjela uštedi papira. Nema nikakvih zapreka za njegovo korištenje. Ni zakonskih ni tehničkih.

Svaka škola (do 2020 planiraju da sve škole u RH budu digitalno zrele) će dobiti dvije učionice.
Jedna je prezentacijska s monitorom na dodir, a druga je s tabletima i običnim monitorom pa me zanimalo kad na tim tabletima ode baterija kaj onda?
I koliko te cijene imaju smisla? Jesu li prenapuhane il ne?
Što je to "kolica za punjenje"?

Možda sam trebao temu staviti drugdje?
marek45 je offline   Reply With Quote