View Single Post
Staro 13.01.2018., 17:36   #3048
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Nebih se baš složio. Tko god je probao freesync ne želi nazad. Doduše nemam freesync gpu, barem za gaming još.

Recimo neki dan sam čačkao po PES 2018. AKo stavim max detalje fps tokom gameplaya mi je od 62 do 75hz (refresh rate monitora mi je 75hz). Čim nije na 75, recimo od 72-62 fps igra ima stutter. Tokom animacija na trenutke fps je padao ispod 50, a to je tek stutter fest. Naime kad se ne poklapa refresh rate monitora i fps igre ne mora nužno dolaziti do stuttera, ali PES je takva igra u kojoj dolazi. Dakle iako je fps odličan, micro stutter je tu. Onda sam stavio refresh rate na 60 (jer tokom gampleya kao što rekoh ne pada ispod 62), a što se tiče fps za animacije prilagodio sam detalje (izgasio glupi blur i depth of field, čime nisam izgubio na grafici odnosno teksturama). Kad sam upalio - stutter riješen, igra radi glatko, iako je onda imala veći fps. Animacije su većinom na 60, vidio sam pad na nekih 57-58 na fragmentu sekunde, no nisam primjetio neki stutter. Sva ta sranja bi freesync rješio. Također nisam i neću nikad furati high end ili gpu kategoriju, tako da je taj freesync range od 40/45/48 do 72/75 idealan za igrače poput mene. Druga opcija - 144hz i TN panel su gluposti za moj slučaj.

Onaj PLS samsung zasad otpada, flicker problem nalazim svugdje gdje malo dublje zagrebem. Masa ih se žali. Koliko sam skužio nitko se nije usrećio niti sa reklamacijom niti čačkanjem po postavkama. Jedino mi nije jasno dali to imaju svi, pa samo ovi nadobudniji skuže, ili je to problem koji zahvati samo određeni postotak.
Kakav flicker imaju,u igrama? Stutter,neznam,obično se u igrama sve to gasi,blur,v-sync pogotovo itd. i onda nema problema.Staviš na nativno osvježavanje monitora i to je to.Bitno je da imaš više od 60 stalno,čim više to bolje.Meni je TN 144Hz 27" dobar a imao sam i "skupih" IPS monitora na 60Hz od 3000kn.FreeSync sam probao ali mi se nije svidjelo.Ti bi htio nešto super,dobru matricu,da ima pivot i podešavanja a da košta 1000kn,to ti baš i nejde.Za kvalitetan monitor sa dobrim prikazom i ergonomijom treba izdvojit do 3000kn.A danas je 24" i 1080p ništa s obzirom šta se sve nudi.
fAg je offline   Reply With Quote