View Single Post
Staro 06.01.2018., 21:57   #1
NameNo
Premium
Moj komp
 
NameNo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 289
Bnet - jako čudan problem s brzinom

Nedavno uselio u stan koji smo renovirali i spojen je Bnet internet. U stanu je prije renoviranja već bio provučen Bnetov kabl i također je bio njihov internet korišten. E sad, kada smo renovirali stan, električar je taj kabl od Bneta koji je beć bio u stanu kroz strop (knauf) prevukao na drugu stranu stana (pošto sam htio da priključak bude na drugom mjestu), te obzirom da nije bilo dovoljno kabla do mjesta gdje je planiran priključak, naštiklao na taj njihov koaksijalni kabl novi koaksijalni kabl kako bi došao do mjesta planiranog za priključak.

Problem koji mi se pojavljuje je taj da se brzina interneta nakon nekog vremena smanji sa 30 MBs na cca 2-3MBs. To se dogodi nakon recimo 24h (nekad više, nekad manje). Kad skužim po otvaranju stranica da "to nije to", restartam modem (znaci iskopcam iz struje i ponovo ukopcam) i nakon toga stvar ponovno proradi i opet neko vrijeme radi normalno punom brzinom. Također sam primjetio da upload brzina cijelo vrijeme radi dobro, znači kad upload padne na 2-3 MBs, upload je i dalje 5-7 MBs (kako bi i trebao biti).
Test brzine sam provjeravao na par različitih stranica i rezultati se poklapaju na svima.
Obzirom da na poslu također imam Bnet te isti ruter kao i doma, pokušao sam zamjeniti ruter i opet se događa ista stvar, tako da mislim da nije stvar do rutera. E sad, prije nego što zovem Bnet da im majku spominjem zanima me da li je moguće da se to događa zbog možda krivo ili loše napravljenog spoja prilikom spajanja koaksijalnih kablova radi produživanja kalba?? Po meni to nikako nema logike ali eto ipak da pitam vaša mišljenja/savjeti...?
NameNo je offline   Reply With Quote