View Single Post
Staro 15.09.2019., 12:18   #2032
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor Old.machine Pregled postova
Pretražujući forume ja sam stekao dojam da većina zaljubljenika u mehanička tipkala ne voli Cherry MX switcheve (barem što se tiče MX brown i red) i smatra da su precijenjeni. Za MX brown kažu da od svih smeđih oni imaju najmanji taktilni bump, da je tako mali da se jedva osjeti i da se zbog toga MX brown osjećaju kao pokvareni MX red. I za MX brown nailazim na dvije verzije, jedne sa 45cN a druge sa 55cN. To su nešto mijenjali?
Doslovno nikad nisam pročitao da je Brown pokvareni red, a da jesam, napisao bi toj osobi da izmišlja i da nikad nije imala navedene. Brown i red nemaju dodirnih točaka, red je linearan cijelim putem, kako takav switch usporediti s taktilnim poput Browna? Logičnije bi bilo reći da je red pokvareni brown /blue. Tako da, slažem se s @rendula, jedna od najvećih gluposti ikad napisanih.

Već je milijun puta ponovljeno na temi, ne može se čitanjem foruma donositi odluka i preferenca. Čak se i čitanjem zadnje stranice ove teme vide potpuno suprotna mišljenja, recimo @elven kaže da je njemu brown pokvareni blue, a ja sam imao blue prije trenutnih brown i nikad se ne bi vratio na blue.

Ako se već ne može otići u dućan isprobati switcheve, može se gledanjem YT videa + čitanjem službenih grafova proizvođača switcheva, gdje je sve nacrtano.
sti je offline   Reply With Quote