View Single Post
Staro 29.07.2009., 10:37   #579
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Kako resetirati BIOSa na Gigabyte GA-P35-DS3L?

evo, ploca sa gigabajtove stranice ako treba detaljnije - GA-P35-DS3L (rev. 1.0).

e sad.............
nocas ja guram ovaj E8200 ES umjesto E5200 i katanu 3 (btw, na def sa eist i c1 su temp strasne - cpu ispod 20, jezgre oko 25 stupnjeva). nego, dok sam raskapao, idem za svaki slucaj ja resetirati bios. jer mijenjam procesor, da se ne zblesira bios, jel'. i fino ja naglavio jumper na pinove za CLR_CMOS, i stajao je taj jumper dobrih pol sata, mozda i vise. i prvo paljenje kompa, pojavi se post screen od gigabajta, i ona ponuda koji load biosa izabrati. ja sam to preskocio, lupio f1 i pustio da digne vindovse. resetirao komp, del - bios (jel', da namjestim sve kako hocu), kad on mene trazi sifru koju inace imam, prije resetiranja biosa?! mislim, to je super jer ocito negdje drzi sve postavke (boot uredaje, datum, ma sve), ali kako da ja inace resetiram bios ako mi ikad zatreba?

tako da je pitanje; jeste li se susretali sa slicnim problemom, ima kakvog utjecaja / rjesenja, dogada li se na drugim plocama (gigabyte + ostatak) ista stvar?


btw, vadenje baterije jednako rezultira. to sam jos prije probao, ali nisam obracao pozornost jer sam zakljucio da je baterija bila prekratko vani. ali ocito da nije.........


i da, neki dan bio kod frenda koji ima GA-P35-DQ6. te kod njega je isti ovaj jumper odradio posao kako treba, sve se vratilo u biosu na tvornicke postavke. tako da nije do jumpera, niti do svih gigabyte ploca.......
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote