View Single Post
Staro 25.10.2011., 00:08   #577
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Nisam fanboj jabuke, prije bi rekao da sam na drugoj strani, ali ovo su stvari koje me zivcuraju kod jabukinih proizvoda:

1. Savrseni su.

Ne postoje bolji uređaji, jabuke su bez mana. Dovoljno je pogledati SJ predstavljane nekog proizvoda, u 45 min on 489 puta ponovi riječi koje uređaj opisuju kao super, najbolji, čudesan, najbrzi, jedinstven i tako u krug. Meni to zvuči gore od najlosijih tv prodaja
A kad malo bolje pogledamo, njihove uređaje prate po meni totalni failovi, uzimajuci u obzir da oni te uređaje predstavljaju kao najsavrsenije. Iphone nije imao mms, blutut, videoklipove. Naravno kod svih drugih mobitela je to bilo najnormalnija stvar. I danas se pojave uber prenosnici za x000 kn sa jednim usb-om i slične stvari. Da ne spominjemo probleme sa signalom, prekide razgovora, žute displaye, pucanja ekrana i kućišta i ostalih sranja. Tvrtka koja se reklamirao kao savrsena si to ne smije dozvolit, jer u protivnom ispada da marketingom krpaju nedostatke svojih uređaja.

2. Ograničenost

Ne volim da neko ograničava i tim ograničavanjem tjera sta cu ja koristit na svom mobitelu/računalu. Dodjem kod frenda i hocu mu prebacit slike i evo 100 problema, nemam svoj kabal, on nema ajtjunse, meni je to fail u danasnje vrijeme, iako je to vec vidjena stvar i drugi prozvođači nas namjerno ograničavaju svojim sučeljima/softwareom.


3. Cijena
Uređaji su precjenjeni, odnosno kostaju vise nego sto nude, a kako uvijek nekak gledam bestbuy prizvode zaključak je da su jabuke ipak debelo preskupe.


4. Stil

Netko je u par navrata spomenuo kako ajuređaji imaju pregršt stila. Meni su ga na početki mozda i imali, ali danas kad su meinstrim definitivno su i to malo izgubili. Druga stvar je poistovjećivanje sa drugim korisnicima. Ruku na srce, od 5 korisnika ajfona, njih 4 ga imaju zato sto je fora/cool/uber/zato sto ga svi imaju a usput tome su poprilično intelektualno zakinuti.
U prilog tome, cimer mi je radio 2 godine u Tmobile-tekhička podrška. Nakon brojnih prepričavanja razgovora sa korisnicima ajfona, jednogalsno smo zaključili da je to stvarno posebna sorta (ne inteligentnih) ljudi.

Da ne ispadne da samo crnim, imaju jabuke i svoje dobre strane i kad sve zbrojimo dobijemo vrlo dobre uređaje, po debelo previsokoj cijeni.
__________________

srale7 je offline