View Single Post
Staro 21.01.2010., 23:38   #18
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
Ma i da sam pri parama, tesko da bih se na to odlucio, jednostavno me nisu impresionirali.
Onda nisi vidio kvalitetan LCD.

Citiraj:
Sto se tice ovog s CRT-ima, prozivio sam oko 10 godina na 15" Belinei i godinama mijenjao izmedju 640, 800 i 1024 i mozda jos onda nisam imao oko za to, ali nisam nikad primijetio vecih problema izmedju rezolucija i uvijek su mi sve izgledale jednako dobro
"Rezolucije" na 15" Belinei su jedino mogle izgledati jednako *lose*.

Citiraj:
a ono sto mi se definitivno urezalo u pamcenje je ovaj dzumbus sa nativnom rezolucijom kod LCD-a koja je mnogo - nesnosljivo izrazenija,
To je istina.

Ali kao sto rekoh, maska CRT monitora ima nativnu rezoluciju i mnoga svojstva se gube njezinom promjenom.

Citiraj:
to i ove gluposti sa 16:10 omjerom, to mi vjerojatno pravi jos vece probleme.
Moram priznat da je i meni bilo potrebno neko vrijeme navikavanja a i dugo sam razmisljao o 20" modelima s 5:4 omjerom, no covjek se privikne i taj wide ispada dosta zgodan, moram priznat.

Citiraj:
Ovih egzoticnijih marki bas i nema previse, ali pogledat cu, ne znam za Samsungove CRT-e, ali ovaj LCD mi je ostavio prilicno los utisak.
Bojim se da ces, osim ako nemas previse vremena i novaca, ostat "zaglavljen" s LCD-ovima.

Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Kažeš lihvari i lešinari kao da si ti osobno vidio sve te krame i prodavače lihvare.
Lijepo je sto si se pronasao u opisanom.

Citiraj:
Sva sreća da nisi ustavni sudac jer bi nam se svima dilerima crtea crno pisalo.
Slobodno navedi svoju ponudu i dokazi mi krivo.

Citiraj:
Da možeš naletjeti na crt za smetlište i prodavača lihvara to svakako stoji ali isto tako može se naći i prava stvar za male pare. to je pravilo kako u kupovini crt-a tako i u bilo kojoj drugoj kupnji rabljene robe.
Svakako.

Problem kod kvalitetnih monitora je sujeta njihovih (s tendencijom da postanu bivsi) korisnika. Slicna stvar je i s ostalom "opskurnom" robom. Zgodan primjer su Macovi, gdje jos uvijek nisu rijetkost specijalci koji za danas oronuli G5 traze vesele cijene.

I jos jednom - slobodno mi dokazi suprotno i ponudi kvalitetan CRT za normalan novac.

Citiraj:
Kod lcd-a u odnosu na crt nije toliko problem općeniti prikaz boja i postotak Adobeovog gamuta nego prikaz detalja u mraku zbog lošijeg kontrasta i zamućenje slike kod prikaza brzih scena
Da, kod LCD-ova za 1500kn.
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Bubba se primio jednog aspekta, ajmo reći subjektivnog (jerbo 959NF je bio kvalitetan monitorček kaj god mislio)
Samsung je samo subjektivno kvalitetan monitor.

Ni po cemu drugom objektivno ne spada u klasu dobrih monitora, nazalost. Naravno, tu se doticemo restringiranosti, jer ako si zivio u Vrginmostu citav zivot, jasno da ti je lokalna djevojka pojam ljepote a Đesika Alba za pod razno.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote