View Single Post
Staro 10.04.2008., 10:27   #33
iggyone
u borbi protiv sna
Moj komp
 
iggyone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Kruge, ZG
Postovi: 175
Ono što provjereno radi (barem djelomično kod mene i 100% kod mog frenda):

1. Treba provjeriti podržava li vam kartica uopće hardversku akceleraciju

2. U svakome slučaju treba imati zadnji Power DVD (ja imam 7.3 Ultra Deluxe),jer je to zasad, barem koliko ja znam 100% pouzdani program koji koristi hardversku akceleraciju, a kod mene koristi i UVD bez beda, te istu treba omogućiti u njegovim postavkama

3. Što bolji clean install kodeka i sistema imate, to bolje. Moja preporuka je sljedeća: Power DVD; ffdshow; VLC ili media player classic (zadnje verzije) i neki codec koji koji cita matrosku, a ako imate prijenavedeni mpc, mislim da netreba ni to.

4. Da biste mogli iskoristiti hardversku akceleraciju,obavezno u ffdshowu isključiti opciju za h.264, jer time default kodek postaje upravo Power DVD-ov kodek.

5. I sada sve što vam preostaje jest HD sadržaj probati otvoriti sa PDVD-om, a ako on ne želi učitati taj format (koji je slučaj kod mene sa matroska fileovima u 90% slučaja), onda isto probajte otvoriti sa media playerom classic, koji bi trebao iskoristiti hardversku akceleraciju, jer će automacki pokrenuti defaultni kodek za h.264, koji je, kao što sam objasnio, upravo onaj Power DVD-ov.

Napomena: gornje postavke rade odlično na konfi frenda, za koju je bitno reći da ima grafulju 2600xt, dok kod mene (vjerojatno zbog drivera se još tu i tamo sve sruši i kartica nemože ući u UVD stanje, ati-jev driver ode u infinite loop )
Također, napominjem da što se tiče media player classic-a ima i verzija koja se zove Home Cinema. Ona već unaprijed ima ugrađene SVE potrebne kodeke,pa i za h.264, i trebao bi koristiti hardversku akceleraciju, ali od toga, barem kod mene nula bodova, makar 1080p s njim ide bez beda, samo onda ždere proc i do 85%...
__________________


Asrock B550M Pro4
AMD Ryzen 5600 @ Thermalright Assassin King 120SE
2×8GB Corsair DDR4 CL16 3600MHz
Sapphire Nitro+ RX580 4GB
Kingston KC3000 SSD 512GB + Kingston NV2 SSD 2TB
LG DVD-RW
XFX ProSeries CoreEdition 550W
Dell S2716HN
Fractal Design Define Mini
mouse&keyboard Logitech vulgaris
Predzadnja trgovina | Zadnja trgovina
iggyone je offline   Reply With Quote