View Single Post
Staro 22.01.2008., 22:26   #10
electric_dreams
Premium
 
electric_dreams's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 46
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
A zašto ne bi radilo? Jedino još nije potvrđeno koji Hitachijevi diskovi dolaze u kojem modu pa ćeš u slučaju da dobiješ disk postavljen na SATA 2.0 morati tražiti ploču s takvih kontrolerom kako bi disk prebacio u SATA 1.0.

Hitachi otpada onda, ovo je bitna informacija. Takve iznimke su me i zanimale u principu. Trenutno ne znam osobno ni jednu osobu koja ima SATA 2.0 ploču, tako da bi to bilo malo tricky, a da i znam, svejedno je prevelika gnjavaža, ako već mogu kupit Segate za kojeg se u startu zna u kojem je modu , ne?

Citiraj:
Autor igorba Pregled postova
Pa ako imaš ploču sa SATA kontrolerom (nebitno je li SATA ili SATA2), uzmi svakako SATA disk, i to Seagate ST3250410AS. Značajno je brži od manje-više svih drugih diskova trenutno dostupnih, 5 godina garancije (ne u svim trgovinama, negdje su 3 g.), SATA mod se određuje jumperom (ima jumper - SATA, nema jumper - SATA2), pa nema gnjavaže sa softverskim prebacivanjem u SATA(1) mod - samo ostaviš jumper i to je to.
Moram priznati da sam i sam bacio oko na taj disk kao best buy soluciju
nakon sto sam procitao hvalospjeve o njemu tu na forumu Jedino pitanje je sad, da li uzeti to u HGspotu, tj da li postoji mogućnost da će mi uvalit onu
"refurbished" verziju sa zelenim rubovima, ili je to full nova serija pa još nema
"refurbished" verzije, pa sam siguran?) Gdje ste vi ( od vas koji jeste) kupili ovaj 410AS? Garancija 5 godina je samo u HGspotu ( uzeo bih u Linksu, al tamo je 3 godine), i nekim manjim dućanima koji možda neće ni postojat za 3 godine, a kamoli za 5 Hvala.

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 23.01.2008. u 12:03.
electric_dreams je offline   Reply With Quote